Mistrz ładowności – naczepa Goldhofer STZ-VP na Solutrans 2019

Wypróbowana i przetestowana w trudnym świecie transportu ciężkiego: naczepa niskopodwoziowa serii Goldhofer STZ-VP ma ładowność 120 t (fot. Goldhofer)

Na listopadowych targach Solutrans 2019 w Lyonie Goldhofer zaprezentuje pojazd specjalnie zaprojektowany do ekstremalnie ciężkiego transportu drogowego w najbardziej wymagających warunkach: niskopodwoziową naczepę typu STZ-VP 8.

Charakterystyczne cechy tego pojazdu to m.in. wyjątkowo mocny pokład do przewozu gąsienicowych maszyn roboczych oraz tylny wózek z głęboką, ciągłą wnęką na ramię koparki. Ponadto szybkie sprzęganie i odczepianie przedniego wózka oznacza wyjątkowo krótkie czasy ustawiania. Maksymalny nacisk na oś wynoszący 16 t zapewnia wyjątkową nośność dla dużych obciążeń oraz zalety we wszystkich sytuacjach typowych dla codziennej eksploatacji: od załadunku i rozładunku po pokonywanie mostów, tuneli i ciasnych zakrętów. 

Przygotowany na targi eksponat – niskopodwoziowa naczepa STZ-VP 8 − ma ładowność maksymalną ok. 120 t. Pojazd ten jest zaprojektowany do obsługi najwyższych możliwych ładunków na pokładzie gąsienicowym, które można rozszerzyć o dodatkowe sekcje na pokładzie opuszczanym. Opcjonalny przedni wózek jezdny gwarantuje elastyczność niezbędną do radzenia sobie z bardzo szeroką gamą ładunków, maszyn budowlanych i elementów instalacji przemysłowych. To pojazd, który idealnie nadaje się do transportu bardzo ciężkich ładunków na duże odległości bez konieczności długich objazdów. Dla klientów STZ-VP 8 jest rozwiązaniem uniwersalnym, gdyż idealnie nadaje się do wszystkich operacji transportowych, zwłaszcza w przypadku transportu ciężkich maszyn – takich jak 90-tonowy hydrauliczny zestaw wiertniczy przemieszczany na nierównym terenie budowy lub dźwigi o tej samej klasie wagowej czy ciężkie kruszarki transportowane na duże odległości. Modułowa koncepcja tej wszechstronnej naczepy pozwala również na wybór konfiguracji 5- lub 8-osiowej, dzięki czemu indywidualne specyfikacje mogą być zrealizowane szybciej.

Naczepy z opuszczanym pokładem Goldhofer z serii STZ-VP są wybierane, gdy wymagające ładunki muszą być dostarczone szybko i bezpiecznie na trasach o zróżnicowanym terenie i wąskich przejściach. Dzięki dużemu naciskowi na oś, dużemu kątowi skrętu i większej powierzchni pokładu idealnie nadają się do transportu ciężkich i bardzo ciężkich ładunków, np. kotłów, koparek i innych ładunków ponadgabarytowych. W połączeniu z szeroką gamą akcesoriów ta seria naczep może być konfigurowana do obsługi prawie każdego ładunku.

Opcjonalny przedni wózek jezdny naczepy STZ-VP gwarantuje elastyczność niezbędną do radzenia sobie z bardzo szeroką gamą ładunków, maszyn budowlanych i elementów instalacji przemysłowych (fot. Goldhofer)