Nowe Actrosy w Grupie Raben

fot. Mercedes-Benz Polska

1 października 2019 r. w siedzibie Mercedes-Benz Trucks Warszawa w Emilianowie odbyło się uroczyste przekazanie pierwszego z 10 nowych Actrosów, zamówionych przez Grupę Raben

“Nasze firmy – Grupę Raben i Mercedes-Benz Trucks Polska – łączy wieloletnia współpraca na wielu obszarach biznesu transportowego” – mówił Piotrek Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Trucks Polska podczas uroczystego przekazania kluczyków do pierwszego z 10 nowych Actrosów. “Grupa Raben jest nie tylko naszym klientem, kupującym samochody, ale i dostawcą, realizującym przewozy dla naszych fabryk. Jest dla nas również strategicznym partnerem w wielu projektach dotyczących przyszłościowych rozwiązań dla transportu, których celem jest zwiększanie ekonomiczności i bezpieczeństwa flot, a także zmniejszanie wpływu na środowisko. Bardzo dziękuję za ten wkład i cieszę się na dalszą naszą współpracę”.

Nowe Actrosy Grupy Raben są wyposażone w silniki najnowszej generacji OM 471 o mocy 450 KM i momencie obrotowym 2200 Nm oraz najnowszą wersję inteligentnego tempomatu Predictive Powertrain Control Inter Urban. Wyróżniają się też zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa. Największą nowością jest system kamer Mirror Cam, które w nowych Actrosach zastępują lusterka zewnętrzne, zapewniają lepszą widoczność i większe bezpieczeństwo podczas manewrowania, skręcania i zmiany pasa ruchu, a dodatkowo pozwalają obniżyć zużycie paliwa. W standardowym wyposażeniu znajdują się także takie rozwiązania jak: system stabilizujący jazdę, asystent pasa ruchu czy asystent wspomagania koncentracji i oświetlenie Follow-me-Home.
W pojazdach zastosowano również najnowszą generację systemu Active Brake Assist 5, wspomagającego hamowanie, oraz system Active Drive Assist zwiększający komfort prowadzenia i bezpieczeństwo. Dodatkowo kierowcę w czasie jazdy wspomaga asystent martwego pola, asystent rozpoznawania znaków drogowych, system stabilizujący tor jazdy naczepy oraz automatyczne światła mijania z funkcją doświetlania skrętu.

Przekazanie Kluczyków (fot. Mercedes-Benz Polska)

Uwzględniając najnowsze zamówienie, we flocie Grupy Raben będzie niebawem jeździć prawie 450 Mercedesów. Pierwszego nowego Actrosa odebrał w Emilianowie Paweł Trębicki, dyrektor generalny Raben Transport z Grupy Raben: Bardzo się cieszymy, że we flocie Raben będą jeździć prawdziwe samochody przyszłości, dostarczone przez naszego niezawodnego partnera – Mercedes-Benz Trucks Polska. Ich wyposażenie pozwala aktywnie odciążyć kierowcę, chronić pojazd i ładunek oraz zwiększać ekonomiczność jazdy. To zalety nie do przecenienia, jednak dla nas najbardziej liczy się to, że nowe ciągniki dzięki innowacyjnym, przełomowym rozwiązaniom zwiększają bezpieczeństwo jazdy.

Opracowała Katarzyna Biskupska