Q-Service Truck jedynym dystrybutorem Ford Trucks w Polsce!

fot. Q-Service Truck

Ford Trucks ogłasza strategiczne partnerstwo z Q-Service Truck Sp. z o.o. na mocy którego spółka ta jest jedynym importerem pojazdów Ford Trucks w Polsce. Q-Service Truck Sp. z o.o. zajmie się również dystrybucją części zamiennych oraz sprzedażą używanych ciężarówek Ford. Docelowo sieć dilerska Ford Trucks Polska obejmie 10 oddziałów zajmujących się sprzedażą i serwisem pojazdów, a finalnie kolejnych 10 otrzyma autoryzację do napraw pojazdów.

Fot. K.Biskupska

Podpisanie umowy dystrybucyjnej z Ford Trucks jest wydarzeniem niecodziennym, gdyż po latach panowania siedmiu marek producentów pojazdów ciężarowych o dmc. pow. 16 t, na czwartym pod względem wielkości rynku w Europie, pojawił się nowy graczPartnerstwo Ford Trucks i Q-Service Truck Sp. z o.o. podpisane zostało 13 czerwca 2019 r. w Warszawie. W wydarzeniu tym udział wzięli: Maciej Oleksowicz – prezes zarządu Inter Cars i prokurent Q-Service Truck Sp. z o.o. , Sławomir Rybarczyk – prezes zarządu Q-Service Truck Sp. z o.o. oraz przedstawiciele Ford Trucks: Serhan Turfan – Ford Trucks vice president i Emrah Duman – director of international markets.

Spółka Q-Service Truck, to sieć ponad 70 niezależnych warsztatów, oraz funkcjonujący już model dystrybucji części, pozwolą w bardzo szybkim tempie na zbudowanie sprawnej struktury sprzedaży pojazdów marki Ford Trucks na terenie kraju – skomentował Sławomir Rybarczyk, prezes Q-Service Truck. I dodał: Jestem przekonany, że pojazdy Ford Trucks, w tym flagowy ciągnik F-MAX, poprzez swoje unikalne cechy użytkowe, pozwoli naszym krajowym przewoźnikom na utrzymanie konkurencyjnego poziomu usług transportowych.

Parę słów o Ford Trucks…

Ford Trucks to jeden z największych producentów samochodów ciężarowych na świecie. Firma produkuje całą gamę pojazdów – w tym ciągniki siodłowe, ciężarówki budowlane oraz pojazdy specjalistyczne. Ford Trucks działa obecnie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Rosji, konsekwentnie rozwijając działalność na trzech kontynentach. Firma ma już zbudowaną sieć obsługi posprzedażnej w Europie Zachodniej, a w chwili obecnej prowadzi negocjacje z dilerami na terenie Włoch, Portugalii i Hiszpanii. Od czerwca br. do tego strategicznego partnerstwa dołączy również Polska z siecią dystrybucji Q-Service Truck.

… i Q-Service Truck
Q-Service Truck Sp. z o.o. to należąca do grupy Inter Cars SA firma będąca autoryzowanym przedstawicielem ZF Friedrichshafen AG w zakresie napraw skrzyń biegów. To również autoryzowany diler specjalizujący się w sprzedaży samochodów osobowych i ciężarowych marki Isuzu. Od połowy czerwca portfolio firmy powiększa się o dystrybucję pojazdów ciężarowych Ford Trucks. Firma Q-Service Truck Sp. z o.o., podpisując umowę importerską, zostaje w ten sposób jedynym importerem tej marki w Polsce. Tym samym wybrane warsztaty zrzeszone w sieci Q-Service Truck zyskają możliwość autoryzacji marki Ford Trucks i serwisowania wszystkich modeli tegoż producenta.