Kolejny rekordowy rok dla MAN Truck&Bus Polska

fot. MAN Truck & Bus Polska

Polska wśród 3 największych rynków dla MAN.

Rok 2018 możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych w 25 letniej obecności MAN Truck&Bus na polskim rynku. Cieszy nas niezmiernie kolejne z rzędu drugie miejsce w sprzedaży pojazdów ciężarowych powyżej 6t dm.W minionym roku dostarczyliśmy rekordową ilość 5862 ciężarówek, co dało nam udział w rynku na poziomie 19,9%. Sukces tym większy, bo dynamika z jaką MAN zdobywał klientów była ponad trzykrotnie wyższa niż pokazywał to rynek  (26% do 8%), natomiast sprzedaż wzrosła aż o 24% w stosunku do roku 2017. Również w sektorze autobusów firma odnotowała rekordowy wynik, zwiększając sprzedaż o 74%. Na ulicach polskich miast pojawiło się 200 autobusów miejskich z rodzimej produkcji w fabryce w Starachowicach oraz 50 autobusów turystycznych – komentuje Beata Galas, dyrektor marketingu i komunikacji w MAN Truck & Bus Polska.

Największe dostawy to m.in. 61 autobusów MAN Lion’s City Hybrid dla firmy Mobilis w Warszawie, 28 MAN Lion’s City dla MZK Opole, czy też 2 autobusy turystyczne Neoplan Skyliner dla firmy Bomatur. To zupełna nowość na polskim rynku.

Ponad czterokrotny wzrost sprzedaży odnotował także debiutujący w roku 2017 samochód dostawczy MAN TGE z wynikiem 481 vanów z logo MAN na masce. Również w obszarze pojazdów używanych firma zwiększyła sprzedaż o 30%, sprzedając 1890 ciężarówek i autobusów.

Obroty pionu Aftersales osiągnęły rekordowy poziom 237 mln pln. Wynik ten został zrealizowany dzięki wysokiemu poziomowi penetracji rynku kontraktów serwisowych jak również licznym akcjom promocyjnym, oferowanym we wszystkich autoryzowanych stacjach obsługi MAN w Polsce.

Wyniki spółki MAN w Polsce są dla mnie ogromnym powodem do dumy. We wszystkich obszarach pobiliśmy absolutne rekordy sprzedaży. Dzięki pracy całego zespołu staliśmy się trzecim najważniejszym i największym rynkiem, na który MAN dostarcza swoje pojazdy ciężarowe, konsekwentnie zdobywamy rynek autobusów i stajemy się coraz poważniejszym graczem w sektorze samochodów dostawczych. Również pion obsługi posprzedażnej osiągnął znakomite wyniki, co jest potwierdzeniem faktu, że świadczymy usługi na najwyższym poziomie, w trosce o najwyższy komfort klientów. Daje nam to podstawy do patrzenia z optymizmem w przyszłość – podsumował Marc Martinez, prezes zarządu MAN Truck & Bus Polska.