Wieluńska klasa partnerska Europart Polska

fot. Europart

Firma Europart Polska objęła opieką klasy Technikum o profilu technik spedytor oraz technik handlowiec w Zespole Szkół nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Wieluniu. 15 listopada 2018 r. w siedzibie spółki w Wieluniu podpisane zostało porozumienie o współpracy oraz odbyły się również pierwsze zajęcia praktyczne uczniów z klasy o profilu technik spedytor.

fot. Europart

Spotkanie rozpoczęła prezentacja na temat organizacji prac związanych z przewozem ładunku, a następnie uczniowie zakwalifikowani do programu przenieśli się do magazynu na część praktyczną. Wiedza praktyczna bowiem jest nieodzownym elementem przygotowania do przyszłego zawodu.

Celem jaki przyświeca temu projektowi jest możliwie jak najlepsze przygotowanie młodzieży do płynnego wejścia w życie zawodowe. Współpraca więc będzie polegała m.in. na doradztwie w zakresie opracowywania programu nauczania, organizowaniu oraz realizacji przedsięwzięć mających na celu rozwój szkolnictwa zawodowego oraz propagowania nowoczesnych rozwiązań technicznych w systemie kształcenia zawodowego.

fot. Europart

Niezmiernie cieszę się, że możemy dorzucić swoją cegiełkę do rozwoju szkolnictwa zawodowego w regionie. Co więcej, uważam, że jest to najlepsza forma rekrutacji zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika – wyjaśnił Robert Krawczyk, prezes zarządu Europart Polska. Kamila Prange, dyrektor Zespołu Szkół nr 3 dodała: Takie przedsięwzięcia są niezwykle ważne i potrzebne, ponieważ przynoszą wymierne korzyści dla ucznia i absolwenta. Obecnie nowoczesne szkoły kształcą zgodnie z potrzebami rynku pracy uwzględniając w tym procesie udział przedsiębiorcy. W kontekście realizacji nauki zawodu w rzeczywistym środowisku pracy, udział pracodawcy w procesie kształcenia jest kluczowy. Z biegiem zmieniających się potrzeb na rynku pracy i rozwoju gospodarczego kraju to pracodawcy są najważniejszymi partnerami szkół zawodowych. 

Długofalowa współpraca partnerska pomiędzy firmą Europart a Zespołem Szkół nr 3 w Wieluniu to nie tylko dbałość o zapewnienie dobrego startu zawodowego dla absolwentów, ale i rozwój przedsiębiorczości w regionie oraz przykład prowadzenia odpowiedzialnego biznesu.

fot. Europart