Ciężarówka, Van i Autobus Roku 2019 wybrane!

fot. K.Biskupska

Jak co roku międzynarodowe jury wybrało pojazdy w ramach konkursu International Truck of the Year, International Van of the Year i International Bus of the Year. Kto zdobył tytuły 2018 roku? Zobaczmy.

Ford F-Max wzbudził ciekawość zwiedzających targi (fot. K. Biskupska)

Ford F-Max International Truck of the Year 2019
Zgodnie z zasadami konkursu nagroda International Truck of the Year (Międzynarodowy Samochód Ciężarowy Roku) przyznawana jest modelowi, który przyczynia się do poprawy i rozwoju efektywnego transportu drogowego. Jury bierze też pod uwagę inne znaczące kryteria, takie jak innowacje technologiczne, komfort, bezpieczeństwo, efektywność paliwowa, aspekt ekologiczny i TCO.
W tym roku tę prestiżową nagrodę dla Forda F-Max z rąk Gianenrico Griffini, przewodniczącego jury konkursu ITOY, odebrał Haydar Yenigün, główny menedżer w firmie Ford Otosan. Nagrody były wręczane podczas dni prasowych na targach IAA w Hanowerze.
Jury przyznające nagrodę temu modelowi doceniło jego wydajność i zaawansowane cechy układu napędowego F-Max, w tym Eco-Roll, adaptacyjny tempomat (ACC) i oparte na GPS funkcje Predictive Cruise Control. Międzynarodowe grono dziennikarzy pozytywnie oceniło również cichą pracę 6-cylindrowego silnika Ford Ecotorq Euro VI o pojemności skokowej 12,7 l i mocy 500 KM, który sprawnie pracuje w połączeniu ze zautomatyzowaną 12-stopniową skrzynią biegów ZF traXon. Za ważne w ocenie uznano także wygląd i komfort kabiny pojazdu. Ma ona płaską podłogę i wysokie wnętrze (2,16 m), a także wiele schowków oraz kokpit z cyfrowym zestawem wskaźników. Uwagę członków jury zwróciła też ConnecTruck – platforma łączności pojazdu.
Wraz z wprowadzeniem F-Max na rynek Ford Trucks dostarczył klientom doskonały ciągnik, który może być nowym, znaczącym graczem w wysoce konkurencyjnym segmencie transportu długodystansowego – podsumował wyniki głosowania jury Gianenrico Griffini.

Fot. K.Biskupska