Pierwsza taka Scania na świecie

fot. Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz

W kwietniu br. do firmy Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz trafiła Scania S730 nowej generacji, pojazd do transportu ładunków ponadnormatywnych, pierwszy tego typu model na świecie.

Przejazdy z często zmieniającym się ładunkiem, który maksymalnie obciąża pojazd, to wymagające zadanie. Dlatego zdecydowaliśmy się na Scanię S730 z konfiguracją osi 8×4/4 nowej generacji. Wybrałem kompleksowe rozwiązanie, które zwiększy wydajność prowadzonego przeze mnie transportu – skomentował Ireneusz Strychacz, właściciel Transport Międzynarodowy Ireneusz Strychacz, firmy transportowo-spedycyjnej działającej na rynku krajowym i międzynarodowym od 1989 r.

Nowy nabytek – Scania S730 nowej generacji – został wyposażony w 16-litrowy silnik V8 o mocy 730 KM, spełniając przy tym normy emisji spalin Euro VI. Wykorzystywana w pojeździe skrzynia biegów Scania Opticruise doskonale sprawdza się przy dopuszczalnej, technicznej masie całkowitej zestawu do 250 t. Na stelażu za kabiną znajdują się 2 zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1000 l, zbiornik SCR, 7 zbiorników powietrza oraz osłony boczne stelaża. Na zdjęciu z naczepą Goldhofer MPA6AA podwójnie teleskopowaną, z zawieszeniem niezależnym (osie MPA).