Naczepomania po raz drugi

fot. K.Biskupska

Firma PTM zaprasza do wzięcia udziału w drugiej edycji imprezy plenerowej Naczepomania 2018. W jej trakcie uczestnicy będą mogli zapoznać się z szeroką gamą produktów oraz nawiązać nowe kontakty biznesowe.

Tegoroczna edycja Naczepomanii obędzie się 7 i 8 czerwca br. w hali sportowo-widowiskowej Atlas Arena w Łodzi (aleja Bandurskiego 7). Udział w imprezie umożliwi wystawcom zaprezentowanie swoich produktów, a odwiedzającym targi zapoznanie się z najnowszymi rozwiązaniami dostępnymi na rynku. Spotkanie to dla obu stron będzie też doskonałą okazją do nawiązania nowych kontaktów biznesowych. To jeden z głównych powodów organizacji tych minitargów, jaki przyświecał ich organizatorom. Innym powodem była potrzeba zwrócenia uwagi kadry zarządzającej na różnorodne rozwiązania i produkty dostępne na rynku. Jej przedstawiciele mogą się bowiem zapoznać z wieloma typami naczep różnych producentów, które są przeznaczone do różnego rodzaju zastosowań.

Udział wezmą…

W ramach Naczepomanii swoje produkty zaprezentują dostawcy naczep, pojazdów ciężarowych, komponentów, usług finansowych oraz innych usług i asortymentu przeznaczonego dla branży. W celu promocji najnowszych rozwiązań organizatorzy przygotowali specjalną strefę, w której wystawcy będą mieli możliwość zaprezentowania swoich pojazdów. W prezentacji premier będzie można wziąć udział po wcześniejszym zgłoszeniu firmy i produktu, wypełniając formularz wystawcy.

Organizatorzy szacują, że w gronie wystawców znajdzie się ok. 100 firm, a wśród nich ponad 30 dostawców naczep. Gości spodziewają się  ok. 2000,  głównie klientów z całej Polski. Teren imprezy jest na tyle duży, by pomieścić 100 naczep, tak więc miejsca nie zabraknie zarówno dla liderów rynku, jak również pozostałych dostawców naczep specjalistycznych.

fot. K.Biskupska

Dlaczego Naczepomania…?

Obecnie w Polsce rocznie rejestruje się ponad 20 000 nowych naczep, dostarczanych przez około 50 dostawców.  Na tej podstawie  oraz badań przeprowadzonych przez PTM wynika, że taka impreza jak Naczepomania jest potrzebna. Dzięki niej wielu przedstawicieli branży transportowej może obejrzeć w ciągu dwóch dni wiele różnych pojazdów dostępnych na rynku.

Według danych PZPM w 2017 r. sprzedaż przyczep i naczep osiągnęła po raz drugi z rzędu swój historycznie najwyższy poziom. W ubiegłym roku do odbiorców trafiły 21 474 naczepy – było to o 0,6% więcej niż w 2016 r. (sprzedano także 2356 przyczep o dmc. > 3,5 t, więcej o 8,6%). Przypomnijmy, że w 2016 r. sprzedano w sumie 21 352 nowe naczepy różnych typów – był to wzrost sprzedaży o 22,9% w porównaniu z wynikiem w 2015 r.

Kilka szczegółów

Organizatorzy wystawy zadbali o jej rozgłos. Promocja reklamowa imprezy realizowana jest szeroko w prasie i mediach branży transportowej. PTM jako organizator zadeklarował rozesłanie zaproszeń do ponad 2000 firm w całej Polsce. Firma liczy też na to, że wystawcy uczestniczący w imprezie zaproszą podobną liczbę swoich klientów i innych gości. Na spotkaniu nie zabraknie również klientów zagranicznych.

Naczepomania rozpocznie się w czwartek, 7 czerwca. Oprócz zwiedzania stoisk wystawców odwiedzający targi goście będą mogli wziąć udział w wyborze najbardziej interesującej naczepy (konkurs Trailer of Poland Naczepomania 2018) oraz w części rozrywkowej (przewidziano bogaty program muzyczno-konkursowy, a gwiazdą wieczoru będzie Kabaret Młodych Panów). Wieczorem również nastąpi ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Trailer of Poland Naczepomania 2018. Kolejnego dnia, 8 czerwca, będzie można kontynuować odwiedzanie stoisk targowych oraz wziąć udział w pokazie pojazdów zgłoszonych do konkursu.

Dodajmy, że bezpłatny wstęp dla gości jest możliwy za okazaniem zaproszenia od organizatora lub wystawcy, internetowego formularza zgłoszenia oraz wizytówki firmy (lub numeru jej NIP). Impreza ma charakter zamknięty i obowiązuje rejestracja gości.

Autor: Renata Pawliszko

Sukces ubiegłorocznej Naczepomanii zachęcił organizatorów by przygotować imprezę po raz kolejny. W tym roku Naczepomania będzie miejscem spotkań wielu wystawców, którzy zaprezentują najnowsze rozwiązania naczepowe (fot. K.Biskupska)