Dwumilionowy Caddy

fot. VW Poznań

W marcu z taśm produkcyjnych Volkswagen Poznań zjechał dwumilionowy Caddy. Jubileuszowy pojazd, 7-miejscowy model Maxi Trendline z silnikiem 1,4 TSI 92 kW, przekazano Towarzystwu Pomocy im. Świętego Brata Alberta w Gdańsku.

W poznańskiej fabryce produkuje się 720 Caddy dziennie. W efekcie w ubiegłym roku zakład opuściło blisko 165 000 Caddy (+3,8%).  Jest to historyczny wynik, począwszy od 1993 r., kiedy to powstała spółka Volkswagen Poznań. Firma wytwarza również wariant użytkowy modelu z serii T, m.in. w wersji skrzyniowej, kontenerowej  i kombi.

Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Użytkowe, powiedział:  Volkswagen Caddy to wyjątkowo wszechstronny model. Dzięki wysokiej jakości wykonania,  dużej przestrzeni i praktycznym rozwiązaniom wnętrza cieszy się dużym zaufaniem klientów, co potwierdza obecność w czołówce najchętniej kupowanych małych samochodów dostawczych. Cieszę się, że dwumilionowy egzemplarz trafił do tak wyjątkowego klienta,  Towarzystwa św. Brata Alberta. Jestem pewien, że sprosta  potrzebom Towarzystwa i będzie dużym ułatwieniem w codziennej pracy.