Hella i ZF – partnerstwo strategiczne

na zdjęciu (od lewej) dr. Stefan Sommer - prezes ZF Friedrichshafen AG, dr. Rolf Breidenbach - prezes Hella KGaA Hueck & Co. (fot. Hella)

Obie firmy nawiązały strategiczne partnerstwo. Współpraca będzie dotyczyć oferty kamer i czujników radarowych. ZF umocni swoją ofertę jako dostawca systemów oferujących nowoczesne systemy wspomagania i autonomiczne funkcje napędowe. Hella będzie się rozwijać technologicznie i skorzysta z szerszego dostępu do rynku.

Łączymy nasze mocne strony. Hella jest silnym i doświadczonym dostawcą technologii czujników. Nasza wiedza doskonale wpisuje się w profil firmy ZF – powiedział Rolf Breidenbach, prezes Hella.

Prace nad pierwszym wspólnym projektem zaczną się od razu. Firmy przygotują kamery do wszystkich typów pojazdów. Wkrótce ma wzrosnąć zapotrzebowanie na nie – pojazdy coraz ściślej wykorzystują techniki obrazowania i ta tendencja ma wzrastać.

Wkład ZF stanowić będzie sprzęt i ekspercka wiedza o funkcjach  i systemach, natomiast Hella i jej spółka zależna Hella Aglaia Mobile Vision mają ogromne doświadczenie w budowaniu oprogramowania do tworzenia obrazów i aplikacji. W perspektywie średnio- i długoterminowej ZF i Hella będą dostarczać systemy kamer do automatycznej jazdy, a także do pojazdów użytkowych i do zastosowań terenowych. W planach są też wspólne systemy radarowe.