120 nowych Volvo FH we flocie Link

fot. Volvo Trucks

Pod koniec lutego 2017 r., 20 ciągników siodłowych Volvo serii FH trafiło do floty transportowej firmy Link – jednego z największych i najszybciej rozwijających się polskich dostawców nowoczesnych rozwiązań transportowo-logistycznych.

Dostarczone ciągniki są pierwszymi z puli 120 szt. pojazdów na jaką opiewa podpisany w ub. roku kontrakt. Pozostałe 100 sztuk Volvo Trucks przekaże spółce już w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Wszystkie objęte kontraktem pojazdy to modele Volvo FH Globetrotter w konfiguracji 4×2, w wersji X-low, przystosowanej do ciągnięcia naczep typu MEGA. Układ napędowy ciągników stanowi zmodyfikowana, wydajna jednostka D13 o mocy 500 KM, ze zautomatyzowaną skrzynią biegów I-Shift, która w połączeniu z inteligentnym tempomatem śledzącym topografię terenu I-See zapewnia doskonały komfort jazdy oraz wysokie osiągi i niskie zużycie paliwa. Dzięki ostatnim udoskonaleniom, takim chociażby jak nowy typ turbosprężarki w zamówionym przez Link wariancie jednostki napędowej o mocy 500 KM, układ napędowy oferuje jeszcze wyższe osiągi, przy niższym zużyciu paliwa.

Na podkreślenie zasługuje również fakt, iż zamówione przez przewoźnika pojazdy wyposażone są w zbiorniki paliwa o łącznej pojemności 1260 l – jednej z największych dostępnych na rynku w tego typu ciągnikach siodłowych. Mając na uwadze komfort pracy kierowcy firma Link zdecydowała się na kabiny w wersji Globetrotter oraz montowaną fabrycznie klimatyzację postojową I-Park Cool – inteligentny parkingowy schładzacz kabiny, który zapewnia komfortowy sen i tym samym sprzyja wydajnej, bezpiecznej pracy w ciągu dnia. W trosce o bezpieczeństwo, wszystkie ciągniki Volvo FH we flocie spółki będą wyposażone w zapewniające doskonałą widoczność reflektory biksenonowe oraz system audio z bluetooth, umożliwiający podłączenie 2 telefonów komórkowych.

Dodatkowo, w ramach podpisanego kontraktu, wszyscy kierowcy firmy Link będą, w dniu odbioru pojazdów, uczestniczyli w całodniowym szkoleniu z zasad jazdy bezpiecznej i ekonomicznej, prowadzonym przez instruktorów Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks.

fot. Volvo Trucks
fot. Volvo Trucks