EWT, czyli siła innowacji

fot. D. Piernikarski

Grupa EWT – generalny przedstawiciel firmy Schmitz Cargobull AG w Polsce, Czechach oraz na Słowacji, a także stały przedstawiciel handlowy marki Mercedes-Benz w Polsce i Czechach, zaprezentowała w ub. roku na targach IAA 2016 w Hanowerze nowe rozwiązania transportowe.

Grupa EWT proponuje swoim klientom m.in. rozwiązania transportowe firmy Schmitz Cargobull, pojazdy użytkowe firmy Mercedes-Benz, a także indywidualne rozwiązania w zakresie usług serwisowych.
Dzięki centrom kompetencyjnym i biurom handlowym w Polsce, Czechach i na Słowacji Grupa EWT może w dowolnym miejscu na terenie tych krajów sprostać wszelkim potrzebom firm przewozowych. Wszystkie placówki Grupy znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych węzłów komunikacyjnych, a na obrzeżach dużych miast EWT prowadzi dla klientów polskich, czeskich i międzynarodowych profesjonalne centra serwisu naczep. Poza warsztatami oferującymi kompleksową obsługę klienci mają także do dyspozycji duży magazyn oryginalnych części zamiennych. Dzięki temu Grupa EWT utrzymuje wysoki poziom świadczonych usług serwisowych, gwarantuje pewność planowania i minimalizuje ryzyko wystąpienia awarii. Centra kompetencyjne zapewniają nie tylko rozwiązania transportowe, oferty serwisowe i nowoczesne showroomy, lecz także dodatkowe usługi dla kierowców: od specjalnych miejsc do odpoczynku, poprzez ofertę wyżywienia, aż po miejsca do spania.
W ciągu ostatnich 21 lat za sprawą realizacji szeroko zakrojonych inwestycji, innowacyjności oraz dzięki wsparciu naszych wiernych klientów i zaangażowanych pracowników udało nam się osiągnąć wiele sukcesów. W celu dalszego wzmocnienia pozycji Grupy EWT jako jednego z wiodących partnerów premium bardzo ważnym zadaniem jest dla nas utworzenie w przyszłości nowych lokalizacji w Europie Centralnej i Wschodniej oraz dalszy rozwój już istniejących oddziałów. Konieczne jest również rozszerzenie usług serwisowych – tak kluczowe elementy strategii na rok 2020 przedstawił inż. Michał Žižák, członek zarządu EWT spol. s r.o.
We wrześniu 2016 r. rozpoczęła się budowa nowej inwestycji w Brandý́s nad Łabą w Czechach. Rozbudowa i nowa inwestycja ma na celu umocnienie pozycji rynkowej obydwu przedsiębiorstw: EWT spol. s r.o. i Hoffmann & Žižák spol. s r.o. w Czechach, a także zoptymalizowanie usług serwisowych zarówno pod względem ilościowym, jak i jakościowym.

EWT w Polsce
Na terenie Polski rozwiązania transportowe firmy Schmitz Cargobull oferowane są za pośrednictwem EWT Truck & Trailer Polska sp. z o.o., natomiast pojazdy użytkowe firmy Mercedes-Benz za pośrednictwem Diesel Truck sp. z o.o.  EWT Truck & Trailer Polska zaprasza do swoich centrów kompetencyjnych w Ołtarzewie k. Warszawy, Strykowie k. Łodzi, Gliwicach i Siedlcach, oferując pełen zakres usług serwisowych i finansowych oraz sprzedaż naczep. Od czasu utworzenia firma wytrwale realizuje strategię kompleksowej obsługi klientów, w której skład wchodzą takie usługi jak sprzedaż naczep, finansowanie produktów, odkup naczep używanych, wynajem, usługi serwisowe oraz sprzedaż części zamiennych.
Obsługa serwisowa EWT Truck & Trailer Polska ma na celu zagwarantowanie klientowi pełnego serwisu naczepy w cenie stałej miesięcznej zryczałtowanej opłaty. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze planowanie wydatków związanych z eksploatacją naczep Schmitz Cargobull.
Klienci decydujący się na zakup kontraktu serwisowego Schmitz Cargobull otrzymują gwarancję wykonania naprawy naczepy, wliczając w to wymianę części eksploatacyjnych, takich jak opony, okładziny hamulcowe, miechy powietrzne. Najważniejszymi zaletami posiadania wspomnianego kontraktu serwisowego są: gwarancja stałych kosztów, możliwość wykonania napraw w jednym z 700 autoryzowanych warsztatów w całej Europie, europejski 24-godzinny serwis, regularna kontrola i serwisowanie naczep.