Rok 2016 dla KH-kipper

Sprzedaż eksportowa stanowi obecnie ok. 90% produkcji (fot. KH-kipper)

Miniony rok dla KH-kipper był jednym z najlepszych w historii firmy – zarówno pod względem wyników mierzalnych w liczbach, jak i rozwoju infrastruktury, produktów, rynków czy pozycji firmy. Kolejny raz z rzędu udało się zwiększyć o 1/3 skalę działalności.

Tak duży wzrost był rezultatem ciągłego rozwoju eksportu, który stanowi ok. 90% produkcji. Załoga KH-kipper wykonała sporo pracy związanej z obsługą bieżącej działalności, imprez targowych, wprowadzeniem nowych lepszych rozwiązań, poprawą logistyki wewnętrznej i składowania oraz poprawą warunków pracy. Zadań było wyjątkowo wiele, a projekty prowadzono równolegle. Podjęte działania w końcowym rezultacie przyczyniły się do poprawy możliwości firmy, jakości oraz wydajności.

Jak co roku postawiono także na dalszą modernizację dwóch zakładów produkcyjnych zlokalizowanych k. Kielc, rozbudowę powierzchni magazynowej, odkładczej i parkingowej oraz doposażenie parku maszynowego. Zakupiony został m.in. laser do cięcia blach, kabina śrutownicza, wyposażenie spawalnicze, prasa hydrauliczna, suwnice, tokarskie i frezarskie centra obróbcze CNC czy nowe wózki widłowe.

Nowości produktowe

Firma co roku wprowadza nowe modyfikacje produktów w zależności od sytuacji rynkowej bądź indywidualnych potrzeb klientów. Przykładowo, od 2016 r. do wszystkich wywrotek oferowany jest dodatkowo elektroniczny system mierzenia przechyłu, którego zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa podczas wyładunku. System ten na bieżąco informuje kierowcę o takich parametrach jak kąt nachylenia pojazdu, temperatura i ciśnienie oleju. Wskazuje także konieczność wymiany oleju i filtra. System został nagrodzony medalem targów autostrada 2016.

Modyfikacje nie ominęły naczep KH-kipper – w ofercie znajdują się wersje zarówno 2- i 3-osiowe klasyczne ramowe, z częściową ramą i bez ramy, wersje stalowe i aluminiowe. Co ważne, już dziś KH-kipper zapowiada pojawienie się na początku 2017 r. nowego modelu zabudowy kopalnianej W1MV oraz całkowicie nowej wersji budowlanej wywrotki W1C. Zabudowy przeznaczone są głównie na rynki rosyjskojęzyczne oraz dalekie, np. Afryka. Całkowicie nowe produkty są znacznie lżejsze dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów i konstrukcji. Dodatkowo w ofercie znajdą się nowe przyczepy do przewozu kontenerów rolkowych współpracujące z urządzeniami hakowymi.

W 2017 r. KH-kipper obchodzi 20-lecie działalności i już dziś zapowiada pojawienie się nowości produktowych, innowacyjnych rozwiązań oraz optymalizacji wagi produktów. Podkreśla też, że równie ważne będą dla niego dalsze inwestycje i poprawa organizacji w zakładach produkcyjnych, tak aby w przyszłości skrócić czas oczekiwania na gotowy wyrób.

Rok 2016 upłynął pod znakiem ważnych imprez targowych. Na zdjęciu Targi Bauma w Monachium (fot. KH-kipper)
Rok 2016 upłynął pod znakiem ważnych imprez targowych. Na zdjęciu Targi Bauma w Monachium (fot. KH-kipper)