DAF XF nagrodzony tytułem Master Truck of the Year 2016

fot. DAF

DAF XF 460 FT Super Space Cab zdobył tegoroczny tytuł Master Truck of the Year 2016, przyznany przez 12 czołowych polskich redakcji zajmujących się tematyką transportu drogowego. W imieniu firmy DAF Trucks Polska 28 września 2016 r. nagrodę odebrał Maciej Taniewski, dyrektor zarządzający DAF-a Trucks Polska.

fot. DAF
Wręczenie nagrody (od lewej): Z. Kołodziejek, M. Taniewski, A. Wachowski, M. Cywiński (fot. DAF)

Zgłoszone przez producentów pojazdy poddane zostały ocenie w konkretnych specyfikacjach dotyczących silników, układów napędowych czy kabin. Jednym z najważniejszych końcowych kryteriów było przystosowanie samochodu do realiów polskiego rynku. Wzięte pod uwagę zostały nie tylko rozwiązania techniczne czy komfort pracy kierowcy, ale także koszty eksploatacji pojazdu.

fot. DAF
fot. DAF

Jak zaznaczyli członkowie jury:

DAF XF 460 FT to samochód bardzo przyjazny kierowcy. Producent od lat dopracowywał ten model, aby w jak największym zakresie spełniał on wymagania jego użytkowników. Samochód jest nowoczesnym środkiem transportu, o konkurencyjnej cenie zakupu, osiągach wystarczających w zupełności do sprawnego wykonywania stawianych mu zadań i zużyciu paliwa nie odbiegającym od tego co oferuje konkurencja. Istotne jest również to, że właściciel/użytkownik ma wsparcie bardzo dobrze działającej sieci serwisowej, co pozwala na optymalizację całkowitego kosztu własności i użytkowania pojazdu.

DAF XF 460 FT Super Space Cab to drobne usprawnienia i szybka pogoń za liderami, a to wszystko w dobrej cenie, co dla przewoźników ma spore znaczenie.

Mająca już swoją kilkuletnią tradycję, prestiżowa nagroda zawsze wyróżnia konkretny model koncernu za najciekawsze rozwiązania techniczne i ekologiczne, które wpływają na efektywną realizację zadań transportowych. Tytuł Master Truck of the Year przyznany został po raz pierwszy w 2011 roku. Tradycyjnie ogłoszenie o nagrodzie pojawia się podczas Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych Master Truck, a sama nagroda wręczana jest zwycięzcy jesienią danego roku.