Nowe felgi Aloca: LvL ONE® i Dura-Bright® EVO do przyczep niskopodwoziowych

fot. Alcoa

Alcoa Wheels, wynalazca i światowy lider produkcji felg z kutego aluminium do samochodów ciężarowych, przyczep i autokarów, ogłosił poszerzenie swojej europejskiej oferty produktowej. Europejscy klienci będą mogli nabywać bestsellerowe na innych rynkach felgi w wykończeniu LvL ONE® i Dura-Bright® do przyczep i naczep niskopodwoziowych.

Nowe felgi będą dostępne obok innej nowości na Europę, felgi Ultra ONE™ ze stopu
MagnaForce™, najlżejszej felgi do samochodów ciężarowych o DMC 12 t i powyżej. Oba
produkty miały swoją premierę na 66. Międzynarodowych Targach Pojazdów
Użytkowych IAA w Hanowerze.

Alcoa Ultra ONE LvL ONE (fot. Alcoa)
Alcoa Ultra ONE LvL ONE (fot. Alcoa)

Dzięki unikalnym procesom produkcyjnym, felgi LvL ONE®, najlżejsze spośród dostępnych na rynku produktów w swojej klasie, charakteryzują się wyjątkową wytrzymałością, niezrównanym połyskiem, niższą temperaturą pracy i wszechstronnością użytkowania. Felgi Alcoa w rozmiarze 17.5″x6.75″ i wykończeniu LvL ONE® do przyczep niskopodwoziowych to najlżejsze, najmocniejsze i najlepiej wyglądające felgi w tym rozmiarze. Dura-Bright® nie jest powłoką, lecz specjalną, opatentowaną przez Alcoa techniką obróbki powierzchniowej aluminium, dzięki której zewnętrzne wykończenie staje się integralną częścią felgi. Powierzchnia felgi Dura-Bright® EVO nie jest podatna na odpryskiwanie, pękanie, łuszczenie i korozję, jak ma to często miejsce w przypadku powłok standardowych. Dura-Bright® EVO zachowują połysk bez kosztownej i czasochłonnej pielęgnacji. Do utrzymania felg w czystości wystarczy zaledwie woda z dodatkiem łagodnego detergentu.

Jesteśmy dumni, że nasze lekkie, mocne i niezawodne felgi do samochodów ciężarowych, autobusów i przyczep pozwolą naszym europejskim klientom zwiększyć ładowność i obniżyć wydatki na paliwo i konserwację. Felgi Alcoa są nie tylko najlżejsze na rynku, ale dzięki wykończeniu Dura-Bright® EVO stanowią one najbardziej estetyczne i najtańsze w utrzymaniu rozwiązanie. Mające dziś swoją europejską premierę felgi LvL ONE® do przyczep niskopodwoziowych i Dura-Bright® EVO są kolejnym przykładem najlepszych osiągów, jakich mogą się spodziewać klienci po produktach Alcoa – powiedział Randall Scheps, wiceprezes i dyrektor generalny Alcoa Wheel Products Europe, Africa and Middle East.

Felgi LvL ONE® i Dura-Bright® EVO będą produkowane w ultranowoczesnej fabryce Alcoa na Węgrzech, gdzie Alcoa zainwestuje 16 mln euro w rozbudowę linii produkcyjnych. Inwestycja jest kolejnym krokiem strategii zaspokajania popytu na produkty Alcoa na europejskim rynku. W ubiegłym roku w węgierskim zakładzie podwojono produkcję felg Dura-Bright® EVO.
Przy wadze zaledwie 13,7 kg felgi Alcoa 17.5”x6.75” do przyczep niskopodwoziowych mają nośność do 3 ton. Są średnio o 41% lżejsze od felg stalowych, dzięki czemu gwarantują obniżenie wagi 3-osiowej naczepy z kołami w montażu bliźniaczym o 117 kg.