Kolejne wyróżnienie Golden Arrow dla MAN

Wnętrze mobilnego muzeum MAN – historia przedstawiona za pomocą najnowszych technologii (fot. K. Biskupska)

Ponad 12 000 przebytych kilometrów i 32 odwiedzone lokalizacje, prawie 10 000 odwiedzających to osiągnięcia, które nagrodziło jury konkursu Golden Arrow 2016.

Podczas tegorocznej gali Golden Arrow 2016, która odbyła się 23 czerwca w Warszawie projekt „Mobilne muzeum MAN” otrzymał wyróżnienie Golden Arrow w kategorii Experimental Marketing – event marketing.

To wyjątkowe muzeum na kółkach – zestaw drogowy MAN TGX 18.440 z naczepą furgonową firmy Wielton zostało przygotowane, aby uczcić setną rocznie wyprodukowania pierwszej ciężarówki marki MAN. Jego zadaniem było przybliżenie szerokiej publiczności kamieni milowych historii MAN, które niewątpliwie wyznaczały kierunek działań w rozwoju motoryzacji.

fot. K. Biskupska
fot. K. Biskupska

Podczas wizyty w naszym muzeum można było odbyć wirtualny spacer przez 100 lat ciekawej historii bawarskiego producenta ciężarówek i autobusów. Zwiedzanie odbywało się chronologicznie – od powstania pierwszej ciężarówki MAN – Saurer, przez kolejne kamienie milowe w rozwoju produktów MAN, aż do… przyszłości, która tworzy się już dziś! Model koncepcyjnego, futurystycznego ciągnika siodłowego MAN Concept S powstawał w czasie rzeczywistym na oczach zwiedzających, dzięki zastosowaniu technologii druku 3D. W mobilnym muzeum MAN użyto także innych innowacyjnych rozwiązań. Kluczowym wydarzeniom w rozwoju produktów MAN poświęcono 5 interaktywnych stanowisk. Korzystając z tabletów wyposażonych w aplikację augmented reality* można było obejrzeć pojazdy MAN, jakie powstawały na przestrzeni lat.

Przygotowaliśmy wyjątkowy, innowacyjny projekt, przedstawiający naszą historię w atrakcyjnej, interaktywnej formie możliwie jak najszerszemu gronu publiczności. Golden Arrow to potwierdzenie, że akcja się udała– powiedział Piotr Stański, prezes zarządu firmy MAN Truck & Bus Polska.

To już kolejne wyróżnienie Golden Arrow dla MAN Truck & Bus Polska. W roku 2014 firma otrzymała nagrodę w kategoriach: promocja sprzedaży B2B oraz kampania zintegrowana B2B, za innowacyjne i angażujące działania marketingowe za projekt „Co ma w sobie nowy MAN”- wprowadzający na rynek nowy model ciągnika siodłowego MAN TGX Euro 6.

*Rzeczywistość rozszerzona (ang. Augmented Reality) to system łączący świat rzeczywisty z przygotowanym komputerowo. Zazwyczaj wykorzystuje się obraz z kamery, na który nałożona jest generowana w czasie rzeczywistym grafika 3D.

Konkurs Marketingu Bezpośredniego „Golden Arrow” to wyjątkowe wydarzenie w branży. Organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu i VFP Communications od 2006 r. przyciąga coraz więcej uczestników poddając analizie i ocenie największe przeprowadzone kampanie.

fot. MAN
Zestaw MAN TGX 18.440 z naczepą furgonową Wielton – mobilne muzeum MAN (fot. MAN)