Nowe Iveco Daily Euro 6

fot. Iveco

Po tym jak nowy Daily, wprowadzony do sprzedaży w roku 2014, podbił rynki i zdobył liczne nagrody na całym świecie, Iveco podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej za sprawą Nowego Daily Euro 6 oraz rewolucyjnej aplikacji Daily Business UP.

Charakteryzujący się typową dla Iveco solidnością, funkcjonalnością, wszechstronnością i trwałością Nowy Daily Euro 6 wykorzystuje nowe funkcje oparte na technologii wyznaczającej nowe granice osiągów, nowy poziom komfortu, zapewniającej dodatkowe funkcje łączności i umożliwiającej obniżenie całkowitego kosztu posiadania. Wszystko to odzwierciedla jego instynkt biznesowy i czyni z niego idealnego partnera biznesowego.

Iveco postanowiło zorganizować pokaz prasowy Nowego Daily Euro 6 w niezwykłej stacji SkyWay Mont Blanc na szczycie Helbronner. Żaden inny samochód dostawczy nie debiutował nigdy w miejscu położonym tak wysoko.

Pierre Lahutte, Prezes Marki Iveco: Wybraliśmy to niesamowite miejsce ze względu na wartości, na których w Iveco budujemy naszą przyszłość. Uważamy, że sukces biznesowy nie jest możliwy bez podjęcia wyzwania, jakim jest zrównoważony rozwój, a stacja SkyWay to dowód, że to możliwe, że można opracować rozwiązania o zerowym wpływie na środowisko w najbardziej ekstremalnych lokalizacjach. To najbardziej ekologiczna kolejka linowa na świecie; wykorzystuje najbardziej zaawansowane technologie i rozwiązania w celu osiągnięcia parametrów typowych dla budynku o niemal zerowym zużyciu energii. Podobnie jak Daily, stacja wykorzystuje technologię do ograniczenia zużycia paliwa i obniżenia poziomu emisji, minimalizując wpływ na środowisko. Dlatego właśnie tutaj, na dachu Europy, 3500 metrów nad poziomem morza, prezentujemy najlepszy pojazd dostawczy w historii – Nowy Daily Euro 6.

Najlepszy Daily w historii jest teraz jeszcze doskonalszy

Nowy Daily Euro 6 kontynuuje sukces Daily wprowadzonego na rynek w roku 2014, najlepszego Daily w historii, zdobywcy prestiżowego tytułu „Międzynarodowego Samochodu Dostawczego Roku 2015” i laureata wielu nagród na całym świecie – od Niemiec (uznano go tam za „Najlepszy Pojazd Użytkowy o masie do 3,5 tony” oraz uhonorowano nagrodą „Best KEP Transporter 2015”, a Daily Hi-Matic zdobył „Nagrodę za innowacyjność”) po Chile (otrzymał tytuł „Najlepszego Pojazdu Użytkowego Roku 2016”).

Nowy Daily Euro 6 oferuje doskonałe osiągi każdego dnia dzięki nowym mocnym silnikom o pojemności 2,3 i 3,0 litra rozwijającymi moc do 210 KM i oferuje moment obrotowy 470 Nm. Umożliwia dodatkowe obniżenie zużycia paliwa, co oznacza oszczędności na poziomie 8% w porównaniu z wcześniejszymi modelami Euro 5 dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologii w zespole napędowym. Niskie koszty przeglądów i napraw dzięki dłuższym okresom między przeglądami oraz komponentom o długiej żywotności oznaczają dodatkową oszczędność rzędu 12%. Dzięki nowej aplikacji Daily Business UP kierowca jest zawsze połączony z siecią i może korzystać z systemu asystenta jazdy i asystenta biznesowego.

Komfort w profesjonalnym środowisku pracy

W Nowym Daily Euro 6 zastosowano nowe funkcje dodatkowo poprawiające komfort i funkcjonalność kabiny. Kabina jest jeszcze lepiej wyciszona niż we wcześniejszych modelach (poziom hałasu obniżono o 4 decybele), co poprawiło akustykę pojazdu i odczuwalność dźwięku o 8%.

Komfortowe wnętrze wzbogacono o nową skórzaną kierownicę, niebieskie obicia foteli oraz nowe piankowe zagłówki. Układ został zmodyfikowany w taki sposób, aby wszystkie schowki (jest ich maksymalnie 18) zostały umieszczone w strategicznych miejscach w kabinie i były łatwo dostępne. Funkcjonalna deska rozdzielcza wprowadza nowe elementy zaprojektowane w celu stworzenia połączonej ze światem, profesjonalnej stacji roboczej. Nowe, cyfrowe radio (DAB) zintegrowane z deską rozdzielczą zapewnia odbiór stacji cyfrowych i analogowych, a także wszelkie funkcje multimedialne i zarządzania telefonem, jakich można oczekiwać od pojazdu najwyższej klasy. Na praktycznej podstawce można umieścić urządzenia mobilne o różnej wielkości; może również pełnić funkcję podkładki na dokumenty. Dwa łatwo dostępne porty USB umożliwiają korzystanie z treści multimedialnych w nowym, cyfrowym radiu i ładowanie urządzeń mobilnych. Dostępna jest również opcjonalna ładowarka indukcyjna dla smartfonów wyposażonych w najnowsze rozwiązania technologiczne. Dzięki wszystkim tym funkcjom kabina zapewnia profesjonalne środowisko, w którym kierowca i pasażerowie mogą pracować wydajnie i w pełni bezpiecznie.