Berto Polska zamawia pojazdy z nowej gamy Renault Trucks D Wide, wyposażone zgodne z unijnymi przepisami GSR

Fot. Renault Trucks Polska

Renault Trucks Polska dostarczy pojazdy ciężarowe gamy D Wide dla Berto Polska. Pojazdy będą wyposażone w najnowsze technologie zgodne z unijnymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Zamówione przez Berto Polska pojazdy, to nowe modele gamy D Wide 6×2 z zabudową chłodniczą, wyposażone w 11-litrowe silniki DE o mocy 460 KM. Jednym z kluczowych elementów oferty Renault Trucks dla Berto Polska są zaawansowane systemy bezpieczeństwa, spełniające najnowsze unijne przepisy General Safety Regulation (GSR), które obejmują szereg funkcji zapewniających bezpieczeństwo kierowcy oraz innych użytkowników dróg.

Jednym z nich jest system radarów i kamer monitorujących najbliższe otoczenie wokół pojazdu, ostrzegając kierowcę o obecności pieszych, rowerzystów i innych pojazdów. Dzięki temu kierowcy mogą podejmować bardziej świadome decyzje podczas zmiany pasa ruchu czy manewrowania w przestrzeniach miejskich.

Kolejną istotną funkcją systemu GSR jest system automatycznego hamowania awaryjnego (AEBS), który reaguje na zagrożenia zderzenia poprzez aktywowanie hamulców w celu uniknięcia kolizji lub zmniejszenia jej skutków. Ten rodzaj technologii znacząco zwiększa bezpieczeństwo na drodze, szczególnie w sytuacjach, gdy reakcja kierowcy może być opóźniona.

Tempomat adaptacyjny ACC utrzymuje bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu, automatycznie regulując prędkość pojazdu. System wspomagania ruszania pod górę przytrzymuje hamulec przez kilka sekund po zwolnieniu pedału hamulca, co ułatwia ruszanie pod górę. System (LDWS/DDAW) ostrzega o senności wyzwalając alarm dźwiękowy i wizualny na desce rozdzielczej, gdy ciężarówka zjeżdża z pasa ruchu. Natomiast system (ISA) rozpoznaje znaki drogowe i ostrzega w przypadku, gdy pojazd porusza się wyższą prędkością.

Fot. Renault Trucks Polska

Sylvain Cotin, dyrektor generalny Berto Polska i Mirosław Andrzejewski, wiceprezes Berto Kmtrans skomentowali: „Każdego dnia Berto Polska wykorzystuje ponad 100 pojazdów do transportu towarów swoich klientów w całej Polsce. Jesteśmy obecni na 3 rynkach: spożywczym z kontrolą temperatury, farmaceutycznym i materiałów budowlanych. Dysponujemy różnymi punktami przeładunkowymi, co pozwala nam na organizowanie transportu wahadłowego, jak i lokalną dystrybucję. Nasza gama pojazdów jest zróżnicowana i pozwala zaspokoić różne potrzeby naszych klientów (bus-solo-zestaw-HDS). Berto Polska zamierza kontynuować odnawianie floty w 2025 r., aby móc dalej oferować rozwiązania transportowe spełniające nowe wymagania transportowe (normy środowiskowe i bezpieczeństwa)”.

Nowe zestawy chłodnicze
Zabudowa pojazdu firmy Igloocar Dębica, wyposażona będzie w windę samowyładowczą Bär BC 2000S4 o udźwigu 2000 kg, z dwoma Rollstopami na platformie oraz własnym zasilaniem z akumulatorów. Dzięki temu rozwiązaniu operacje załadunku i rozładunku staną się jeszcze bardziej efektywne i wygodne dla operatora.
Agregaty Carrier Supra 850MT zapewnią odpowiednią temperaturę w komorze chłodniczej, natomiast rejestrator Data Cold 600 umożliwi precyzyjne monitorowanie warunków transportu. Przyczepy wyposażone zostaną w zaawansowane agregaty Carrier VECTOR HE 19 E – II MT, gwarantujące wielopoziomową kontrolę temperatury.

Jesteśmy przekonani, że uszyte na miarę potrzeb Berto Polska pojazdy spełnią swoje zadanie w codziennej logistyce firmy. Dodatkowo, wyposażenie pojazdów w zaawansowane systemy GSR stanowi ważny krok w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Dziękujemy za zaufanie i życzymy szerokiej drogi!” – dodał Jarosław Zwoliński, key account manager Renault Trucks Polska.

Oferta dla Berto Polska obejmuje nie tylko dostarczenie pojazdów, ale również kompleksowe wsparcie w postaci dwuletniej usługi Optifleet i specjalistycznego szkolenia z jazdy racjonalnej dla kierowców. Dostarczane pojazdy objęte są również 5-letnim kontraktem serwisowym Excellence.

Fot. Renault Trucks Polska