Nowy van z logo Iveco oparty na platformie elektrycznego pojazdu Hyundai eLCV – premiera we wrześniu na targach IAA 2024

Fot. Iveco

Firmy Hyundai Motor Company i Iveco Group ogłosiły dziś podpisanie umowy na dostawę całkowicie elektrycznego lekkiego samochodu dostawczego Iveco dla Europy, opartego na platformie Hyundai Global eLCV. Ten nowy pojazd dołączy do oferty elektrycznych lekkich samochodów dostawczych Grupy Iveco obok dobrze znanego już Iveco Daily.

W ceremonii podpisania umowy, która odbyła się w siedzibie Hyundai Motor Company w Seulu w Korei Południowej, wzięli udział (na zdjęciu powyżej od lewej):  Jaehoon Chang – President & CEO Hyundai Motor Company, Ken Ramírez – Executive Vice President and Head of Global Commercial Vehicle & Hydrogen Business Hyundai Motor Company, Gerrit Marx – CEO Iveco Group oraz Luca Sra – President, Truck Business Unit Iveco Group.

Firmy Hyundai Motor i Iveco Group współpracują od marca 2022 r. Rezultat tej pracy, to m.in. wspólny rozwój eDaily FCEV i wprowadzenie na rynek autobusu miejskiego E-WAY FCEV.

Pojazd z logo Iveco będzie pierwszym modelem eksportowym, w którym zastosowana zostanie nowa, globalna, w pełni elektryczna platforma Hyundai dla lekkich pojazdów użytkowych (eLCV) – dedykowana dla pojazdów użytkowych o dmc. od 2,5 t do 3,5 t. Innowacyjna platforma obejmuje najnowszą technologię Hyundai dla pojazdów BEV nowej generacji z niskopodłogową konstrukcją, która umożliwia zwiększoną użyteczność przy załadunku i przewożeniu ładunków, zaprojektowaną w celu zaspokojenia pojawiających się potrzeb przyszłych zelektryfikowanych pojazdów użytkowych na rynku.

W ramach partnerstwa Hyundai będzie produkować i dostarczać podwozia z kabiną Iveco na rynek europejski, a Iveco Group będzie lokalnie dostosowywać i dystrybuować kompletne pojazdy wyłącznie za pośrednictwem swoich kanałów sprzedaży. Nowy produkt Iveco Group oparty na platformie Hyundai Global eLCV będzie miał swoją premierę na tegorocznych targach IAA Transportation 2024, które odbędą się w dniach 16-22 września 2024 r. w Hanowerze w Niemczech.

Wyjątkowe partnerstwo pomiędzy IVECO Group i Hyundai Motor Company robi kolejny znaczący krok naprzód. Wprowadzenie tego nowego, w pełni elektrycznego pojazdu jest szczególnie ekscytujące dla rynku europejskiego, gdzie dystrybucja, dostawy miejskie i podmiejskie są kluczowymi zadaniami dla operatorów logistycznych. Jesteśmy przekonani, że ta umowa nie tylko wzmocni naszą ofertę produktową, ale także pogłębi nasze relacje z Hyundai, wyznaczając drogę do dalszych wspólnych projektów, które przyczynią się do rozwoju bardziej zrównoważonego społeczeństwa” – powiedział Luca Sra, President, Truck Business Unit Iveco Group.

Cieszymy się, że możemy dalej rozszerzać portfolio produktów naszego partnerstwa, wykorzystując naszą nową, całkowicie elektryczną platformę lekkich pojazdów użytkowych” – dodał Ken Ramírez, wiceprezes wykonawczy i szef globalnego biznesu pojazdów użytkowych i wodorowych w Hyundai Motor Company i dodał: “Wierzymy, że nasza globalna platforma eLCV, w połączeniu z doświadczeniem IVECO Group na rynku europejskim, będzie siłą transformacyjną na rynku LCV, przyczyniając się do przyspieszenia neutralnej pod względem emisji dwutlenku węgla przyszłości w Europie“.