Setny DAF dla Cargo Expert Group z Nowego Tomyśla

Fot. Piotr Kowalski

Modele DAF XF Euro VI w biało-czerwonych barwach Cargo Expert Group to trzon floty firmy z Nowego Tomyśla. Niedawno tabor powiększył się o 17 modeli nowej generacji DAF XG 480, w tym o ten wyjątkowy – jubileuszowy, bo setny ciągnik holenderskiej marki we flocie przewoźnika. Z tej okazji zyskał okolicznościowe oklejenie łączące czarne elementy z flagowym kolorem nowej generacji DAF, czyli Tuscan Yellow,

Pojazdy dostarczone do Cargo Expert Group przez ESA Trucks Polska, to ciągniki siodłowe DAF XG napędzane 13-litrowymi silnikami Paccar-MX o mocy 480 KM. Pojazdy wyposażono m.in. w klimatyzację postojową oraz system kamer zastępujących tradycyjne lusterka.

Nasi kierowcy spędzają w trasie mnóstwo czasu, więc przestrzeń i komfort są dla nas kluczowe. Chcemy, żeby pracowali w najlepszych możliwych warunkach i jeździli bezpiecznymi ciągnikami. Między innymi z tych powodów zdecydowaliśmy się na DAF-y nowej generacji. Dla nas znaczenie ma jednak nie tylko jakość samego ciągnika, lecz także pozostałe elementy, które się z nim wiążą. Mam na myśli obsługę i podejście dealera oraz pewność jaką dają nam kontrakty serwisowe DAF” – wyjaśnia Jarosław Potrzebowski, dyrektor zarządzający Cargo Expert Group.

Jestem pewny, że kierowcy Cargo Expert Group docenią niezrównany komfort, jaki zapewniają DAF-y XG. Firmie z Nowego Tomyśla życzę dalszego dynamicznego rozwoju i bezpiecznej eksploatacji nowych pojazdów” – dodaje Karol Lewandowski, regionalny kierownik sprzedaży w ESA Trucks Polska.

Jubileuszowy pojazd we flocie Cargo Expert Group (fot. Piotr Kowalski)
Fot. Piotr Kowalski

Cargo Expert Group, to firma założona w 2010 r. w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie) przez Arkadiusza Kierzka. Zatrudnia blisko 300 osób, będąc jedną z największych firm transportowych w tej części kraju. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w usłudze truckingu i jako przewoźnik kontraktowy transportuje naczepy swoich klientów głównie w Europie Zachodniej, w oparciu o długoterminowe umowy. W ramach kontraktu klient Cargo Expert Group otrzymuje na wyłączność pojazd wraz z wykwalifikowanymi kierowcami i pełną opiekę logistyczną ze strony przewoźnika. Trucking to rozwiązanie, które pozwala regularnie prowadzić przewozy drogowe bez inwestowania i zarządzania własną flotą ciągników, rekrutowania kierowców i obsługiwania logistyki.

Fot. Piotr Kowalski