Scania Driver App – nowa aplikacja dla kierowcy

Fot. Scania

Scania Driver App to nowa aplikacja dla kierowców pojazdów Scania, pozwalająca na wygodny dostęp do najważniejszych informacji o pojeździe i pracy kierowcy, za pomocą aplikacji w telefonie.

Praca kierowcy zawodowego wiąże się z dużą odpowiedzialnością, wymaga też dobrego planowania, niezależnie od długości pokonywanej trasy. Dlatego udostępniona przez Scanię aplikacja została stworzona tak, aby ułatwić kierowcy samodzielne zarządzanie najważniejszymi aspektami jego pracy. Od podstawowych funkcjonalności, jak monitoring stylu jazdy i kontrola statusu pojazdu, aplikacja daje też kierowcy wygodny dostęp do informacji serwisowych, a także monitoringu czasu pracy.

To wygodne narzędzie ułatwiające kontrolę stanu spalania i kosztów eksploatacji pojazdu, a także przypominające o zbliżającym się przeglądzie. Aplikacja ułatwia też zarządzanie czasem pracy i odpoczynku – odciąża kierowcę, pozwalając mu skoncentrować się na bezpiecznej i efektywnej jeździe” – tłumaczy Wiktor Stoiński, specjalista ds. wsparcia sprzedaży w Scania Polska, odpowiedzialny za wdrożenie tego narzędzia w Polsce.

Jedną z dodatkowych funkcjonalności dostępnych w ramach aplikacji jest możliwość zdalnego zarządzania ogrzewaniem w kabinie. Z aplikacji korzysta już ok. 5000 kierowców na świecie.

Aplikacja jest dostępna za darmo na urządzenia mobilne z systemem Android oraz Apple. Aby uzyskać dostęp do Scania Driver App, należy zalogować się danymi dostępowymi do konta z portalu Scania Fleet Management.Aplikacja jest dostępna dla firm korzystających z usługi FMS Kontrola.

  • Android: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.scania.driverapp.android
  • Apple: https://apps.apple.com/pl/app/scania-driver/id1576835470?l=pl
Fot. Scania