Renault w Polsce: pierwsze miejsce w sprzedaży samochodów dostawczych, najchętniej kupowany model to Renault Master

Fot. Renault Polska

Firma Renault Polska podsumowała rok 2022 przedstawiając najważniejsze fakty sprzedaży sektora pojazdów użytkowych.

Po raz trzeci z rzędu Renault zostało liderem polskiego rynku samochodów dostawczych. Zarejestrowano 12 933 samochody dostawcze Renault, co odpowiada 20,8% udziału w rynku.

→  W tym linku publikujemy wyniki sprzedaży samochodów dostawczych w 2022 r.  ←

Renault Master od 2018 r. utrzymuje pozycję lidera wśród samochodów dostawczych do 3,5 t, w roku 2022 zarejestrowano 10 096 egzemplarzy tego modelu. Liderem segmentu minibusów jest Renault Trafic Passenger z udziałem 32%. W segmencie średnich furgonów Renault Trafic zajmuje 2. miejsce, natomiast w segmencie furgonetek Renault Express Van zajmuje 3. miejsce.

Fot. Renault Polska

Od 14 lat Renault pozostaje liderem rynku samochodów modyfikowanych w Polsce. W zeszłym roku zabudowano 8 890 samochodów na podwoziach Renault.

Gamę samochodów dostawczych uzupełniają modele elektryczne Kangoo Van E-Tech electric oraz Master E-Tech electric.

„W zeszłym roku podwoiliśmy sprzedaż samochodów zelektryfikowanych i chcemy utrzymać ten trend. Rośnie też nasza sprzedaż do klienta indywidualnego. Renault pozostaje również liderem na rynku samochodów dostawczych i samochodów modyfikowanych w Polsce, a Renault Master jest liderem w swoim segmencie. Nasza sieć dealerska została uznana najlepszą siecią w Polsce, za co serdecznie dziękuję naszym pracownikom i partnerom” – mówi Tomasz Mróz, dyrektor wykonawczy Renault w Polsce i Krajach Bałtyckich.

Fot. Renault Polska