Cel Renault Trucks: do 2025 roku 10% sprzedaży będą stanowiły pojazdy elektryczne

Renault Trucks stawia sobie za cel, aby do 2025 roku 10% jego sprzedaży stanowiły pojazdy elektryczne (fot. Renault Trucks)

Kolejne firmy zamawiają w 100% elektryczne pojazdy do zbiórki odpadów komunalnych. Do spółki Suez, która obsługuje gminę Neuilly-sur-Seine (niedaleko Paryża), trafi 10 elektrycznych pojazdów Renault Trucks D Wide Z.E. Będą zbierały odpady pomiędzy Neuilly-sur-Seine i, w zależności od rodzaju odpadów, Saint-Ouen lub Gennevilliers, nie emitując spalin ani CO2.

Gmina zdecydowała się na szerokie wykorzystanie energii elektrycznej przy zbiórce odpadów komunalnych. Te zeroemisyjne pojazdy to część ambitnego podejścia do zmniejszenia śladu węglowego firmy. Z flotą miejską, składającą się w 39% z pojazdów elektrycznych, Neuilly-Sur-Seine jest pionierem w dekarbonizacji pojazdów niezbędnych do świadczenia usług publicznych.

fot. Renault Trucks

W lipcu 2020 r. przekazano pierwszy pojazd D Wide Z.E. do zbiórki odpadów dla 63 000 mieszkańców Neuilly-sur-Seine SUEZ. Wymaganiami władz lokalnych było zmniejszenie emisji CO2 i poprawa jakości życia mieszkańców. Technologia elektryczna jest doskonale dostosowana do zbiórki odpadów komunalnych i zapewnia znaczną poprawę śladu ekologicznego oraz komfortu użytkowników i mieszkańców, przy zerowej emisji lokalnej i emisji CO2 zredukowanej nawet o 95%.
Ta pierwsza ocena pozwoliła również na dokonanie pewnych dostosowań technicznych, takich jak programowanie ogrzewania kabiny i optymalizacja działania sprzętu, w tym liczby cykli zagęszczania, liczby operacji wstrząsania i prędkości mechanizmów.

Teraz Grupa Suez czeka na dostawę 10 elektryków, które idealnie wpisują się w cel firmy, jakim jest redukcja emisji CO2 o 45% do roku 2030 r.

fot. Renault Trucks
fot. Renault Trucks