MAN Lion’s City E − Międzynarodowy Autobus Roku 2023

MAN Lion's City 12E (fot. MAN Truck & Bus)

MAN Lion’s City E został wybrany Międzynarodowym Autobusem Roku 2023 (“International Bus of The Year”) podczas targów IAA Transportation 2022 w Hanowerze. Po tym, jak Neoplan Cityliner otrzymał nagrodę Międzynarodowy Autokar Roku 2022, tegoroczne wyróżnienie jest potwierdzeniem wydajnych, wygodnych i innowacyjnych produktów MAN Truck & Bus.

Elektryczny autobus miejski MAN Lion’s City E przekonał zarówno klientów, jak i jury konkursu: lider w zakresie zasięgu, niezawodności, komfortu i zrównoważonego rozwoju. Od 2020 r. MAN Lion’s City 12 E cieszy się dużą popularnością wśród przewoźników, kierowców autobusów i pasażerów w całej Europie, czego dowodem jest ponad 1000 zamówień z wielu krajów.

Rudi Kuchta, szef Bus Business Unit w MAN Truck & Bus, odebrał nagrodę z rąk przewodniczącego jury, Toma Terjesena, podczas uroczystej ceremonii na targach IAA Transportation 2022. „Nowy MAN Lion’s City 12 E ma przełomowy design,  bardzo cichą przestrzeń wewnątrz oraz gwarantuje komfort na wysokim poziomie. Kabina kierowcy jest jedną z najlepszych na rynku i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa” – powiedział Terjesen i dodał: „Jury konkursu miało pozytywne odczucia od pierwszej jazdy próbnej aż do decyzji, że MAN Lion’s City 12 E jest Autobusem Roku 2023”.

MAN Lion’s City 12E (fot. MAN Truck & Bus)

Nagroda przyznawana jest od ponad 30 lat i jest jedną z najważniejszych międzynarodowych nagród w branży autobusowej. „Jesteśmy bardzo dumni, że nasz MAN Lion’s City E wywarł takie wrażenie na jury branżowym i zostaliśmy uhonorowani tym prestiżowym wyróżnieniem. Nagroda w imponujący sposób pokazuje wyjątkową pracę, jaką cały zespół MAN włożył w autobus. Jednocześnie jest to kolejny niesamowity nowy rozdział w historii sukcesu naszego MAN Lion’s City E”– powiedział Kuchta.

MAN Lion’s City 12E (fot. MAN Truck & Bus)