Mercedes-Benz Trucks i Grupą Wróbel na Master Truck Show 2022

Fot. Mercedes-Benz Trucks Polska

Master Truck Show to najważniejsze wydarzenie w kalendarzu każdego kierowcy i miłośnika samochodów ciężarowych. W weekend 15-17 lipca 2022 roku już po raz osiemnasty na międzynarodowym zlocie tuningowanych ciężarówek spotkali się ich twórcy i fani, a także przedstawiciele producentów pojazdów ciężarowych. Na płycie lotniska w Polskiej Nowej Wsi pod Opolem jak zwykle nie mogło więc zabraknąć Mercedes-Benz Trucks Polska.

Fot. K. Biskupska

Stoisko przygotowane wspólnie z wrocławskim dealerem Grupą Wróbel także w tym roku oferowało gorącą atmosferę i wiele atrakcji – tym razem związanych przede wszystkim z Actrosem L, czyli najnowszą wersją aktualnego modelu, który w postaci ShowTrucka stanowił jego główną atrakcję. Ten nowy pojazd demonstracyjny jest dziełem Mateusza Nowakowskiego, artysty, dla którego głównym źródłem inspiracji była innowacyjność, inteligencja oraz charakterystyczny dla marki wyrazisty, elegancki design Actrosa L. Obłe linie spowijające kabinę nawiązują do synaps, symbolu przesyłu informacji, podkreślając zaawansowane technologie zastosowane w pojeździe. Co ważne najnowsza wersja modelu jeszcze mocniej ukierunkowana jest na potrzeby kierowców związane z komfortem i bezpieczeństwem. Stąd np. oprócz znanych już systemów takich jak MirrorCam, Multimedia Cockpit czy Active Drive Assist (tu w nowej wersji), Actros L oferuje lepiej wyciszoną kabinę, nowe reflektory LED, które zapewniają wyjątkowy zakres przesyłu światła, a także fotel z wielopunktową regulacją.  Z wszystkimi tymi rozwiązaniami goście mogli się zapoznać osobiście na stoisku Grupy Wróbel i Mercedes-Benz Trucks Polska, gdzie oprócz innych pojazdów i naczepy Roadstars, na zwiedzających czekały w sumie aż trzy ShowTrucki.

Fot. Mercedes-Benz Trucks Polska

Przewodnikami po nowym Actrosie L byli znani już świetnie fanom kierowcy zawodowi: Kate TruckDriverka, Adrian Trucker Paker oraz Artdrive, który w lipcu dołączył do ActrosTeam. Goście mogli zapytać ich o wszystko, co wiąże się z pojazdem, a także o wrażenia z jazdy, a później wziąć udział w licznych konkursach, prowadzonych przez ActrosTeam i zdobyć atrakcyjne nagrody w postaci markowych upominków dla kierowców. Można też było zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcie polaroidem.

Master Truck to także często okazja do rodzinnej wycieczki, dlatego na stoisku Mercedesa nie mogło zabraknąć atrakcji zarówno dla dzieci: takich jak animacje organizowane przez hostessy i zmywalne tatuaże, jak również dla rodziców, na których czekała strefa relaksu z leżakami, profesjonalny Barber, strefa cateringowa, a także możliwość porozmawiania z ekspertem branży TSL Damianem Bartnikowskim.

Fot. K. Biskupska

Z kolei na spragnionych większych sportowych emocji czekały konkurencje na głównej arenie zlotu, gdzie odbył się m.in. konkurs Master Truck z Gwiazdami – Komisarzem Majem i Piotrem Zeltem, którzy wzięli udział w drużynowym przeciąganiu ShowTrucka kobiet i mężczyzn. Panie rozegrały też konkurencję wymagającą mniej siły, a więcej precyzji i zręczności: przebijanie baloników za pomocą Actrosa L.

Fot. K. Biskupska

Stoisko Grupy Wróbel i Mercedes-Benz Trucks Polska odwiedziło w trakcie zlotu wielu fanów marki i kierowców, dla których była to wyjątkowa okazja, żeby zapoznać się z bliska z udogodnieniami oferowanymi w najnowszej wersji Actrosa, a także porozmawiać z ekspertami i kolegami. Gorący weekend z Master Truck Show jak zwykle zakończyła gala wręczenia nagród, w tym nagrody dla najpiękniejszej ciężarówki Mercedes-Benz, którą w tym roku otrzymał pojazd firmy Skrzypczyk Trans. Tuning Actrosa na bazie własnego projektu z motywem wilka, czarnym błyszczącym grillem oraz zielonymi elementami odblaskowymi jest dziełem Tomasza Swobody, który na co dzień pracuje w firmowym serwisie. Nagrodę w postaci vouchera o wartości 2000 zł, który można wykorzystać na zakup części, akcesoriów lub usługi serwisowej, ufundowała Grupa Wróbel.

Fot. Mercedes Benz Truck