#ActiveTrucker – wspólny projekt marki Textar oraz fundacji Truckers Life

Adrian Trucker Paker podczas inauguracji akcji #ActiveTrucker (fot. Textar)

Od początku czerwca trwa akcja #ActiveTrucker – wspólny projekt marki Textar oraz fundacji Truckers Life. Inicjatywa zachęca kierowców zawodowych do aktywności fizycznej, a przy okazji wsparcia szczytnego celu w postaci akcji charytatywnej.

Siedzący tryb pracy kierowców spędzających wiele godzin w kabinie bezpośrednio wpływa negatywnie na ich stan zdrowia, a tym samym na bezpieczeństwo na drogach. Pozycja siedząca obciąża organizm. Najbardziej cierpi kręgosłup, a także narządy wewnętrzne. Zła pozycja za kierownicą może być powodem bólów głowy, kłopotów z ostrością widzenia i słabszym czasem reakcji.

Joanna Krężelok (fot. Textar)

“Łatwo mówić o potrzebie ruchu, ale gorzej ze zmotywowaniem kogoś do aktywności. My dajemy kierowcom powód do działania. Wiemy, że truckersi chętnie angażują się w akcje charytatywne. Pomyśleliśmy więc, że możemy namówić ich do ruchu i ćwiczeń, jeśli będą mieli świadomość, że w ten sposób pomogą innym. Każdy zgłoszony do wyzwania #ActiveTrucker kilometr to pieniądze, które my przekażemy na wybrany cel charytatywny” – mówi Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce, właściciela marki Textar.

W trwającym przez cały czerwiec wyzwaniu można uczestniczyć na różne sposoby: biegając, jeżdżąc na rowerze lub spacerując. Aktywności należy rejestrować za pomocą aplikacji Activy. Liczą się nie tylko rodzaj i długość ćwiczeń, ale również regularność. Na najlepszych oraz najbardziej zaangażowanych uczestników czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Treningi można zgłaszać również poprzez media społecznościowe (Facebook i Instagram), publikując zrzuty ekranu telefonu z danymi z dowolnej aplikacji zliczającej pokonany dystans z odpowiednimi oznaczeniami: #activetrucker #textar #kierowcapomaga #truckerslife.

Adrian Trucker Paker (fot. Textar)

Kilometry pokonane w ramach #ActiveTrucker przekładają się na pieniądze na zakup specjalistycznego sportowego wózka, pozwalającego niepełnosprawnym dzieciom uczestniczyć w zawodach. Wózek zostanie przekazany fundacji FizjoTRIterapia – Follow Your Dreams, która pomaga niepełnosprawnym i niemogącym poruszać się o własnych siłach dzieciom w aktywnym uprawianiu sportu. Opiekunowie fundacji, z wykorzystaniem specjalnych wózków do biegania i jazdy na rowerze oraz pontonów, uprawiają razem z niepełnosprawnymi dziećmi triathlon.

Akcja Textar Polska i Truckers Life została zainicjowana 1 czerwca podczas eventu w kompleksie postojowym w Kątach Wrocławskich. Gościem specjalnym wydarzenia był znany kierowca zawodowy Adrian Trucker Paker, a jedną z atrakcji rower, który napędzał poruszającą się po torze miniaturową ciężarówkę. Uczestnicy zabawy rywalizowali, próbując pokonać jak największy dystans w czasie 3 minut, a pokonane przez nich kilometry zostały zaliczone do wyzwania #ActiveTrucker.

Kolejnym wydarzeniem promującym projekt będą targi Autos Truck Day, zaplanowane na 10 czerwca w Bydgoszczy. Osoby odwiedzające stoiska Textar Polska oraz Truckers Life będą mogły spróbować swoich sił na rowerze napędzającym pojazd na torze i jednocześnie przybliżyć realizację celu, jakim jest zebranie pieniędzy na specjalny wózek do triathlonu.

Wyzwanie #ActiveTrucker potrwa do końca czerwca. Prócz organizatorów przedsięwzięcia, inicjatywę wspierają kierowcy zawodowi zaprzyjaźnieni z fundacją Truckers Life. Zachęcamy do dołączenia do wyzwania! Zasady akcji, instrukcje, aktualne statystyki oraz dodatkowe informacje znajdują się na stronie www akcji.

Fot. Textar