Co nowego w ofercie HANSA? Nowe pompy BETONSTAR, betonomieszarki FML i systemy wymienne

Zabudowa betonomieszarka w systemie wymiennym z wywrotką (fot. HANSA)

Kielecka firma HANSA od ponad 26 lat dostarcza sprzęt budowlany czołowych światowych producentów. Portfolio spółki obejmuje pompy do betonu, pompogruszki oraz betonomieszarki, a także pojazdy z żurawiami HDS i hakowce – w przystępnych cenach i z krótkim terminem dostawy.

Wprowadzone do oferty firmy HANSA pojazdy z żurawiami hydraulicznymi (HDS) oraz hakowce to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku oraz wykorzystanie doświadczenia w dystrybucji sprzętu do obsługi inwestycji budowlanych. Wymienione pojazdy to sprzęt na najlepszych podwoziach z zabudowami największych światowych producentów. Maszyny są często dostępne od ręki, ale istnieje też możliwość kompletacji – zarówno podwozia, jak i zabudowy – według wytycznych i wymagań klienta.

(fot. HANSA)

Nowe pompy BETONSTAR
HANSA w czasie swojej niemal 4-letniej współpracy ze spółką BETONSTAR sprzedała ponad 180 maszyn tego producenta i w związku z rozwojem wprowadza na polski rynek nowe konstrukcje. Pierwsza to 6-ramienna pompa do betonu model H68 z masztem typu „RZ”, najdłuższa seryjnie produkowana pompa na rynku zabudowana na 6-osiowym podwoziu Mercedes-Benz.

Firma BETONSTAR oferuje pompy do betonu o długości wysięgnika od 20 m do 68 m, pompy stacjonarne i maszty kroczące (fot. HANSA)

Kolejna to nowa konstrukcja, ewolucja sprawdzonej pompy H47, a mianowicie model H51 z 5-ramiennym masztem typu „RZ”, agregatem o wydajności 160 m3/h lub 200 m3/h na 4-osiowym podwoziu Mercedes-Benz Arocs.

Producent oferuje również mocniejszy agregat o wydajności 140 m3/h z opcją montażu w pompach do betonu H24 na podwoziach 2- lub 3-osiowych i H30 montowanych na podwoziach 3-osiowych. Oba pojazdy cechuje duża łatwość manewrowania na placu budowy.

Wszystkie pompy mają w standardzie zamontowany rurociąg ESSER. W ofercie firmy HANSA dostępne są również pompy stacjonarne oraz maszty kroczące.

Pompogruszki Allstar
W portfolio producenta BETONSTAR znajdziemy również kompaktowe oraz wydajne pompogruszki o wysięgach 26 m lub 32 m, z mocnymi agregatami o ciśnieniu roboczym 81 bar. Każda  maszyna BETONSTAR wyposażona jest w komponenty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Bosch-Rexroth (pompy robocze), HAWE Hydraulics (hydraulika), HETRONIC (sterowanie). Konstrukcje wykonane są ze stali o wysokiej wytrzymałości SSAB Strenx, dzięki czemu maszty są mocniejsze i lżejsze. Co ważne, każda maszyna zamawiana w firmie HANSA w standardzie wyposażona jest m.in. w zacisk węża końcowego oraz myjkę wysokociśnieniową.

W ofercie producenta znajdują się pompogruszki o 26- i 32-metrowym wysięgu, z wydajnym agregatem i bogatym wyposażeniem dodatkowym (fot. HANSA)
Fot. HANSA

FML Leżajsk to teraz FML
Jako współwłaściciel firmy FML (poprzednio FML Leżajsk) HANSA kładzie duży nacisk na rozwój produktów tworzonych w Leżajsku, stąd nowość w ofercie: ultralekka betonomieszarka. Bęben nowej betonomieszarki FML ma objętość 9 m3 lub 10 m3 i jest wykonany z trudnościeralnej stali Hardox, zapewniającej dużą trwałość użytkową w tym najbardziej wymagającym środowisku pracy.

Mieszalnik (9 m3 lub 10 m3) nowej betonomieszarki FML wykonany jest z trudnościeralnej stali Hardox zapewniającej dużą trwałość użytkową i niską masę (fot. HANSA)

Zabudowa betonomieszarka w systemie wymiennym z wywrotką
HANSA wprowadziła również betonomieszarki zabudowywane na naczepach oraz system wymienny montowany na podwoziu ciężarowym, pozwalający na stosowanie zabudowy betonomieszarki wymiennie z wywrotką. To kompleksowe rozwiązanie dla betoniarni, kopalń oraz żwirowni zapewniające funkcjonalność pojazdu w ciągu całego roku. Zamiana jednej zabudowy na drugą jest stosunkowo prosta, wymaga zaledwie 2 osób i trwa kilkanaście minut.

Fot. HANSA

Części zamienne i serwis
HANSA Serwis to usługa mobilnego serwisu technicznego pomp do betonu, obejmująca zarówno serwis gwarancyjny nowych maszyn BETONSTAR, jak i przeglądy oraz naprawy używanych maszyn innych producentów. Doświadczony zespół certyfikowanych serwisantów zapewnia szybką i niezawodną obsługę.

HANSA Części Zamienne to 3 stacjonarne magazyny części zamiennych do pomp i betonomieszarek w Europie, w tym największy ulokowany w Kielcach, gwarantujący pełną dostępność komponentów oraz ich szybką wysyłkę. Magazyn w Kielcach rośnie z dnia na dzień, powierzchnia to już ponad 1000 m2 i oferta 1500 pozycji części oryginalnych i zamienników, tj. tłoków, uszczelek, węży gumowych, płyt ciernych, pierścieni, rur, kolan, podzespołów hydraulicznych oraz elektrycznych. Aktualnie bardzo ważne i popularne są zamówienia telefoniczne lub on-line i dostawa już na drugi dzień. A wszystko do załatwienia przez nową stronę internetową: www.hansa-europe.com.

Fot. HANSA