Grupa Volkswagen w Polsce wspiera PCK. Spółki koncernu łączą siły

Fot. Volkswagen

Grupa Volkswagen natychmiast po rozpoczęciu wojny na Ukrainie zaoferowała pomoc. Przekazano m.in. milion euro agencji partnerskiej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR). Także marki Porsche, Audi i SKODA przeznaczyły na doraźną pomoc prawie dwa i pół miliona euro. To oczywiście nie koniec, a początek wielu inicjatyw.

W Polsce, spółki wchodzące w skład Grupy Volkswagen łączą siły przy realizacji szlaku transportu humanitarnego przez Polskę, do pomocy wyruszyła mocna flota grupy Volkswagen: pojazdy ciężarowe, auta dostawcze i osobowe. Zgłosiły się także setki wolontariuszy – pracowników grupy VW w Polsce, którzy pomogą w organizacji zbiórek, obsłudze magazynów i transporcie darów.

Fot. Volkswagen

Szczegółowy zakres wsparcia:
• w dwóch lokalizacjach w Polsce – w Poznaniu i we Wrocławiu powstały magazyny logistyczne, które włączono w sieć szlaku humanitarnego Polskiego Czerwonego Krzyża (PCK);
• wolontariuszy i pracowników PCK wspierają w pracy także samochody grupy VW: modele VW Caddy, VW Transporter, VW Crafter i Skoda Octavia;
• w akcję pomocy i zbiórki włączyli się także pracownicy spółek Volkswagen w Polsce oraz w Niemczech. Zebrane dary trafiły do sieci magazynów VW na szlaku humanitarnym w Polsce;
• do dyspozycji PCK oddano także specjalną grupę pojazdów ciężarowych Scania, które posłużą do obsługi logistycznej i transferu towarów pomiędzy magazynami na szlaku humanitarnym PCK.

Grupa Volkswagen w Polsce to ponad 20 tysięcy pracowników zatrudnionych w 9 zakładach produkcyjnych i 2 spółkach w Polsce. To spółki: Volkswagen Poznań, Volkswagen Group Polska, Volkswagen Motor Polska, MAN Truck & Bus Polska, Scania Polska, Volkswagen Financial Services Polska oraz Volkswagen Bank GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce.

„Polski Czerwony Krzyż od początku wojny w Ukrainie wspiera osoby potrzebujące. Docieramy z pomocą humanitarną na terenie Polski ale także na teren Ukrainy. Dzięki wsparciu logistycznemu Grupy Volkswagen nasze działania będą prowadzone na szersza skalę. Nieocenione jest także wsparcie samych pracowników VW, jest ono dla nas w tym czasie najcenniejsze” – mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Fot. Volkswagen