Ruszyły zapisy na bezpłatne szkolenia dla kierowców w ramach akcji “Profesjonalni kierowcy”

Fot. Volvo Trucks Polska

Jeśli jesteś kierowcą z prawem jazdy C+E, ale bez doświadczenia pracy w branży transportowej, to szkolenie jest dla Ciebie. Już po raz siódmy ruszył cykl bezpłatnych szkoleń kierowców zawodowych w ramach akcji „Profesjonalni kierowcy”. Szkolenia poprowadzą doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska. O kwalifikacji na szkolenie decyduje kolejność zgłoszeń. Skąd pomysł na taką akcję? Gdzie się zapisać? Odpowiedzi poniżej.

Brak kierowców jest obecnie największym problemem polskich firm transportowych, mogącym zahamować rozwój całej branży. W 2016 r. narodził się pomysł, by wspomóc polski transport. Zainicjowana została akcja społeczna „Profesjonalni kierowcy”, w ramach której organizowane są bezpłatne kursy dla kierowców zawodowych, którzy ukończyli kurs na prawo jazdy C+E, lecz nie zdobyli jeszcze doświadczenia w zawodzie. Dzięki uczestnictwu w szkoleniach teoretycznych i praktycznych, kierowcy mają możliwość zdobyć wiedzę, która wykracza poza standardowe kursy w szkołach jazdy.

Nad przebiegiem szkoleń czuwają doświadczeni instruktorzy ze Szkoły Doskonalenia Jazdy Volvo Trucks Polska.

W tegorocznej edycji zaplanowano 6 szkoleń teoretycznych oraz szkolenia praktyczne. Zapisy na pierwszy wykład w formule on-line, który odbędzie się 1 kwietnia już wystartowały. Zapisy na stronie internetowej programu: ww.profesjonalni-kierowcy.pl

Szkolenie obejmować zakres jazdy bezpiecznej i defensywnej. Kolejne szkolenia dotyczyć będą obszarów jazdy ekonomicznej, obsługi i wykorzystania pojazdów terenowych i budowlanych, a także paliw alternatywnych oraz nowości z obszaru transportu.

Największe szkolenie praktyczne przewidziano 9 czerwca br i odbędzie się na Autodromie Jastrząb. Kursanci będą mieli okazję podszkolić jazdę na torze. Zapisy na to szkolenie wkrótce zostaną otwarte.

Zajęcia praktyczne na Autodromie Jastrząb (fot. Volvo Trucks Poland)