GO Direkt – austriacki system opłat drogowych dla samochodów ciężarowych i autobusów

Fot. ASFINAG

GO Direkt to łatwe uiszczanie opłat drogowych dla samochodów ciężarowych i autobusów na drogach Austrii.

W przypadku pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 t – w tym wszystkich ciężarówek, autobusów i ciężkich przyczep kempingowych – na austriackich autostradach i drogach ekspresowych obowiązuje opłata zależna od odległości. Aby korzystać austriackiego systemu opłat drogowych GO, potrzebne jest zainstalowanie w samochodzie terminalu GO-Box. Jest to urządzenie elektroniczne, które wykorzystuje technologię mikrofalową do komunikacji z portalami poboru opłat.

ASFINAG jest spółką całkowicie finansowaną przez użytkowników i samodzielnie zarządza wszystkimi inwestycjami w austriacką infrastrukturę o wartości ponad miliarda euro rocznie. Oznacza to, że ASFINAG nie otrzymuje żadnych dodatkowych środków z budżetu federalnego. Opłaty drogowe dla ciężarówek i autobusów to jeden z głównych filarów przychodów – kierowcy autobusów i ciężarówek są zatem niezwykle ważnymi klientami.

Dzięki usłudze GO Direkt firma ASFINAG jeszcze bardziej upraszcza proces uiszczania opłat drogowych w systemie GO. Odbywa się to prosto, szybko i łatwo!

Najważniejsze zalety usługi Go Direkt:

  • Korzyści w obsłudze: zindywidualizowana i dopasowana do potrzeb obsługa wszystkiego, co dotyczy opłat drogowych w Austrii.
  • Mniejsze koszty: brak dodatkowych opłat za korzystanie z usługi, opłat rocznych lub opłat dodatkowych. Ponadto 0,3% całkowitej rocznej opłaty drogowej jest automatycznie zwracane co roku.
  • Oszczędność czasu: całe rozliczenie opłat drogowych odbywa się automatycznie i przejrzyście bez konieczności porównywania różnych rachunków. Można wybrać między płatnościami z dołu i z góry, a także płatnościami miesięcznymi, dwutygodniowymi lub tygodniowymi.
  • Uproszczenie formalności: nie ma potrzeby odwiedzania punktów sprzedaży GO, aby doładować GO-Box. Regularne, bezpłatne informacje o stanie salda kredytowego klienta odbywa się przez SMS lub e-mail, a jego kredyt nie wygasa.
  • Sprawniejsze zarządzanie flotą: sprawy administracyjne i organizacyjne można śledzić w portalu SelfCare pod adresem go-maut.at. Możliwe jest przeglądanie rachunków, przejechanych tras, przesyłanie dokumentów weryfikacyjnych do badania klasy emisji EURO, zarejestrowanie do bezpłatnych powiadomień o niewłaściwym określeniu liczby osi.
  • Korzyści wyłącznie dla klientów GO Direkt: po zgłoszeniu pojazdu skonfigurowany GO-Box zostaje wysłany bezpłatnie pocztą.

Aplikacja ASFINAG Unterwegs jest dostępna bezpłatnie dla urządzeń iPhone, Android, Blackberry i Windows. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://go-maut.at/go-direkt/, można również użyć kodu QR