Renault Trucks EVOlution i konkurs WOŚP Truck Driver w Międzyborzu

Fot. Renault Trucks Polska

W miniony weekend Renault Trucks Polska była sponsorem IV edycji konkursu WOŚP Truck Driver zorganizowanego przez Sztab WOŚP w Międzyborzu. Wydarzenie odbywało się w ramach 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Fot. K.Biskupska
Kierowcy przez rozpoczęciem rywalizacji na placu manewrowym, rozwiązali test wiedzy – BHP pracy kierowcy kat.C+E oraz pomocy przedmedycznej. Następnie zasiedli za kierownicą Renault T480 High Evolution sprzęgniętego z naczepą Schmitz Cargobull i rywalizowali na placu manewrowym w 11 konkurencjach sprawnościowych. Pojazd udostępniła firma POLSAD, a naczepę firma Wajnert Meble.
Test praktyczny polegał na pokonaniu 11 przeszkód, m.in. strącaniu słupków przednim kołem ciągnika oraz naczepą podczas cofania, przejazd prawymi kołami zestawu po progu tzw. desce czy podjazd tyłem do ściany z europalet gdzie liczy się odległość zestawu od przeszkody.
Fot. K.Biskupska
Fot. K.Biskupska
Było wiele emocji oraz cennych nagród. Pierwszy raz pierwszy w konkursie wzięła udział kobieta – Justyna Skiba. Najlepszy wynik z testu teoretycznego uzyskał Michał Oleszkiewicz, który ostatecznie uplasował się na III miejscu. Drugie miejsce wywalczył Michał Lechowicz. Jednak to Dawid Pęczek okazał się być bezkonkurencyjny. Uzyskał doskonały wynik w teście oraz bezbłędnie przejechał plac manewrowy.
Wszyscy kierowcy pokazali, że bez najmniejszych problemów panują nad pojazdem oraz świetnie radzą sobie z presją czasu.
Fot. K.Biskupska
Fot. Renault Trucks Polska

W czasie konkursu odbyła się licytacja jednego z 3 modelików przez Renault Trucks Polska. Równolegle zbierane były datki na finał WOŚP a bezpieczeństwa uczestników pilnowali strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Międzyborzu i Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziesławicach.

Fot. K.Biskupska

Na jednej z licytacji Sztabu WOŚP w Międzyborzu można wylicytować najnowszy model Renault Trucks T Evolution 520.

Miniaturka najnowszego modelu Renault Trucks spełni oczekiwania każdego kolekcjonera. Głęboka czerwień z charakterystycznymi detalami. Ruchoma kabina i koła. Zapakowany w pudełko z logo Renault Trucks. Prawdziwe cacko!

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/modelik-renault-trucks-t-evolution-w-skali-1-43-11754338640

Fot. Renault Trucks