Rajd Dakar 2022: Petronas Team De Rooy Iveco w najlepszej dziesiątce przez pierwszą połowę

Fot. Iveco

Petronas Team De Rooy Iveco dzielnie stawiał czoła wyzwaniom na piaszczystych szlakach Rajdu Dakar 2022, nie znikając z pierwszej dziesiątki przez całą pierwszą połowę imprezy.

 

Janus van Kasteren przez cały ten czas utrzymywał spójny poziom, kończąc 3. i 4. etap na doskonałej trzeciej pozycji i 5. etap na piątej. W 6. etapie zaliczył niewielkie opóźnienie — najpierw pomylił drogę na zakurzonym szlaku, a później uszkodził oponę, więc na metę dotarł dopiero jako ósmy. Cieszy się jednak z ogólnych wyników pierwszego tygodnia, który zamknął czwartym miejscem w klasyfikacji ogólnej, i rozpoczął drugi tydzień z nowym zapasem i determinacją.

 

Vick Versteijnen również jest bardzo zadowolony ze swojego pojazdu ciężarowego Iveco oraz wyników uzyskanych w pierwszym tygodniu. Etap 6. ukończył na dziesiątym miejscu, sprawnie radząc sobie z niebezpiecznym szlakiem na początku odcinka specjalnego i unikając uszkodzenia opon. Szczególnie podobał mu się przejazd przez wysokie wydmy w ostatniej części odcinka specjalnego. Pochwalił też swojego pilota Tuena van Dala i mechanika Randy’ego Smitsa za świetną współpracę.

 

Michel van den Brink za kierownicą zespołowej ciężarówki asystującej także radzi sobie bardzo dobrze. Towarzyszą mu pilot Richard Mouw i mechanik Bert van Donkelaar. Dziewiętnastolatek, który dopiero drugi raz bierze udział w Rajdzie Dakar jako kierowca, przewyższa oczekiwania, zająwszy w 6. etapie najlepsze jak dotąd jedenaste miejsce. Jest zachwycony Iveco Trakkerem, który umożliwił mu utrzymanie szybkiego tempa bez podejmowania ryzyka i zapewnienie wsparcia dla ciężarówek zespołu w razie potrzeby.

Team Petronas De Rooy Iveco zaczął drugi tydzień Rajdu Dakar z dobrej pozycji, z pozytywnymi perspektywami, gotowy do stawienia czoła kolejnym pasmom wydm i gór.

Fot. Iveco