Rok 2021 dla Krone: szereg wprowadzonych z sukcesem innowacji, trzy jubileusze

Fot. Krone

50 lat produkcji naczep w Werlte, 25 lat chłodni CoolLiner, milionowy numer podwozia: w 2021 r. firma Krone obchodziła trzy specjalne rocznice. Ponadto miniony rok to szereg innowacji, które Krone udało się z sukcesem wprowadzić na rynek, przy niespotykanych dotąd wyzwaniach rynkowych.

Rok 2021 rozpoczął się w Krone wprowadzeniem na całą Europę nowej marki części zamiennych Krone Trusted, która została bardzo dobrze przyjęta przez rynek. Wszystkie części zamienne Krone Trusted są dostępne w sklepie internetowym z częściami zamiennymi Krone i mogą być natychmiast dostarczone.

W segmencie pojazdów Krone zaprezentowała nową generację naczep Mega Liner. Solidna podstawa, innowacyjne detale i masa własna poniżej 6500 kg zdobyły punkty na rynku.

Nowością była również wszechstronna naczepa podkontenerowa Krone Box LinereLTU 40, którą można łatwo przystosować do transportu jednego lub dwóch kontenerów 20′, kontenera 40′ lub 45′.

Kolejną innowacją była jednostka telematyczna Krone Smart Collect Solar, która działa autonomicznie i bezobsługowo dzięki zintegrowanemu panelowi słonecznemu.

Oficjalna inauguracja centrum badawczego Future Lab w Lingen podkreśliła, jak dużą wagę w firmie Krone przywiązuje się do innowacji. Dzięki nowoczesnym technologiom i wyrafinowanym cyklom testowym, scenariusze zastosowań mogą być symulowane w centrum Future Lab, dzięki czemu czas opracowywania przyszłych generacji pojazdów może zostać znacznie skrócony.

Kolejną atrakcją roku 2021 było strategiczne partnerstwo Trailer Dynamics i Krone w rozwoju zelektryfikowanej naczepy eMegaLiner. Już podczas pierwszych jazd testowych prototyp tej nowej generacji pojazdów był w stanie osiągnąć redukcję emisji CO2 i zużycia oleju napędowego o ponad 20%.