18 niskoemisyjnych Iveco S-WAY LNG dla firmy Agromex

Fot. Iveco

Iveco Poland uroczyście przekazało firmie Agromex 18 ciągników siodłowych Iveco S-WAY LNG z silnikami o mocy 460 KM wyposażonych w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny. Już wkrótce flotę przewoźnika wzmocnią pozostałe z 30 takich samych ciągników Iveco S-WAY LNG zamówionych w tym roku.

Iveco S-WAY LNG to ciągniki siodłowe i podwozia ciężarowe skonstruowane jako pojazdy zasilane wyłącznie gazem ziemnym, zaprojektowane do eksploatacji szosowej głównie w ruchu długodystansowym. Dysponując mocą 460 KM i zasięgiem do 1600 km (LNG), oferuje najlepsze w swojej klasie osiągi w transporcie dalekobieżnym, najniższe zużycie paliwa w historii modelu oraz najdłuższe okresy międzyprzeglądowe. Pojazd ten jest w stanie osiągnąć do 15% niższe zużycie paliwa przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji cząstek stałych (PM), tlenków węgla (NOx) i dwutlenku węgla (CO2) nawet o 95% przy zasilaniu biometanem w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w napęd wysokoprężny zgodny z aktualną normą emisji Euro VI/C. Bezobsługowy układ oczyszczania spalin nie wymaga stosowania AdBlue ani filtra cząstek stałych (DPF). Ponadto silnik napędzany gazem ziemnym charakteryzuje się cichą pracą (nawet do – 71dB – w przypadku pojazdów zgodnych z certyfikatem Piek Quiet Truck).

W 2020 roku firma Agromex zamówiła i odebrała pierwsze 20 ciągników siodłowych Iveco S-WAY LNG, rozpoczynając tym samym proces rozbudowy floty o przyjazne dla środowiska i niskoemisyjne pojazdy. Decyzję o zakupie ciągników Iveco zasilanych LNG była poprzedzona testami eksploatacyjnymi, podczas których użyczony przewoźnikowi pojazd przez okres trzech tygodni realizował zlecenia transportowe na trasie Polska-Niderlandy, pokonując łączny dystans 13.589 km. Pozytywne doświadczenia z pierwszymi 20 ciągnikami Iveco S-WAY LNG oraz pozytywne testy nowych ciągników, przekonały przewoźnika do złożenia w tym roku zamówienia na kolejnych 30 pojazdów Iveco.

Pojazdy zakupione przez firmę Agromex objęte są 60-miesięcznym kontraktem serwisowym 2XL Life. Usługę związaną z ich leasingiem finansuje Iveco CAPITAL.

Na zdjęciu: Wojciech Fraszka, właściciel firmy Agromex; Robert Ryczywolski, key account manager Iveco Poland; Jacek Fraszka, wałaściciel firmy Agromex.