Pojazdy z żurawiami HDS, bramowce oraz hakowce – zaglądamy do nowości firmy HANSA

Nowość w ofercie HANSA – pojazdy z żurawiami hydraulicznymi (fot. HANSA)

Portfolio kieleckiej firmy HANSA obejmuje pompy do betonu, pompogruszki oraz betonomieszarki – w przystępnych cenach oraz z krótkim terminem dostawy. Od sierpnia br. również pojazdy z żurawiami HDS, bramowce oraz hakowce są dostępne od ręki.

Odpowiadając na zapotrzebowanie rynku oraz korzystając z doświadczenia w dystrybucji sprzętu do obsługi inwestycji budowlanych, HANSA wprowadziła do swojej oferty pojazdy z żurawiami hydraulicznymi (HDS), hakowce oraz bramowce. Są to pojazdy na najlepszych podwoziach z zabudowami największych światowych producentów. Sprzęt często dostępny jest od ręki, ale istnieje też możliwość kompletacji pojazdu – zarówno podwozia, jak i zabudowy – według wytycznych i wymagań klienta.

Fot. HANSA

Nowe pompy BETONSTAR
HANSA w czasie swojej niemal 3-letniej współpracy ze spółką BETONSTAR sprzedała ponad 160 maszyn tego producenta i w związku z rozwojem wprowadza na polski rynek nowe maszyny. Pierwsza to 4-ramienna pompa do betonu model H24 z mocniejszym agregatem o wydajności 140 m3/h oraz opcją montażu na podwoziu 2- lub 3-osiowym. Druga to pompa do betonu model H30 z wydajniejszym agregatem (140 m3/h), montowana na 3-osiowym podwoziu. Oba pojazdy cechuje duża łatwość manewrowania na placu budowy. Ofertę producenta powiększyła też zupełnie nowa konstrukcja, ewolucja bardzo sprawdzonej maszyny H47, a mianowicie pompa model H51: 5-ramienna maszyna z masztem typu „RZ”, agregatem o wydajności 160 m3/h lub 200 m3/h na 5-osiowym podwoziu Mercedes-Benz Arocs. Wszystkie pompy mają w standardzie zamontowany rurociąg ESSER. W ofercie firmy HANSA dostępne są również pompy stacjonarne oraz maszty kroczące.

Firma BETONSTAR oferuje pompy do betonu o długości wysięgnika od 20 m do 68 m, pompy stacjonarne i maszty kroczące (fot. HANSA)
fot. HANSA

Kompletna oferta maszyn
W portfolio producenta BETONSTAR znajdziemy również kompaktowe oraz wydajne pompogruszki o wysięgach 26 m lub 32 m, z mocnymi agregatami o ciśnieniu roboczym 81 bar. Każda z maszyn BETONSTAR wyposażona jest w komponenty pochodzące od renomowanych producentów, takich jak Bosch-Rexroth (pompy), HAWE Hydraulics (hydraulika), HETRONIC (sterowanie). Konstrukcje wykonane są ze stali o wysokiej wytrzymałości SSAB Strenx, dzięki czemu maszty są mocniejsze. Co ważne, każda maszyna zamawiana w firmie HANSA w standardzie wyposażona jest m.in. w zacisk węża końcowego oraz myjkę wysokociśnieniową.

W ofercie BETONSTAR znajdują się pompogruszki o 26- i 32-metrowym wysięgu, z wydajnym agregatem i bogatym wyposażeniem dodatkowym (fot. HANSA)

Jako współwłaściciel firmy FM Leżajsk, HANSA kładzie duży nacisk na rozwój produktów tworzonych w Leżajsku, stąd nowość w ofercie: ultralekka betonomieszarka. Bęben nowej betonomieszarki FM Leżajsk ma objętość 9 m3 lub 10 m3 i jest wykonany z trudnościeralnej stali Hardox, zapewniającej dużą trwałość użytkową w tym najbardziej wymagającym środowisku pracy. HANSA wprowadziła również betonomieszarki zabudowywane na naczepach oraz system wymienny, czyli specjalny układ przeznaczony do stosowania zabudowy betonomieszarki wymiennie z wywrotką, montowany na podwoziu ciężarowym. To kompleksowe rozwiązanie dla betoniarni, kopalń oraz żwirowni zapewniające funkcjonalność pojazdu w ciągu całego roku.

Mieszalnik (9 m3 lub 10 m3) nowej betonomieszarki FM Leżajsk wykonany jest z trudnościeralnej stali Hardox zapewniającej dużą trwałość użytkową i niską wagę (fot. HANSA)

Części zamienne i serwis
HANSA serwis to usługa mobilnego serwisu technicznego pomp do betonu, obejmująca zarówno serwis gwarancyjny nowych maszyn BETONSTAR, jak i przeglądy oraz naprawy używanych maszyn innych producentów. Doświadczony zespół certyfikowanych serwisantów zapewnia szybką i niezawodną obsługę.
HANSA Części Zamienne to 3 stacjonarne magazyny części zamiennych do pomp i betonomieszarek w Europie, w tym największy ulokowany w Kielcach gwarantujący pełną dostępność komponentów oraz ich szybką wysyłkę. Magazyn w Kielcach rośnie z dnia na dzień, powierzchnia to już ponad 1000 m2 i oferta 3000 pozycji części oryginalnych i zamienników, tj. tłoków, uszczelek, węży gumowych, płyt ciernych, pierścieni, rur, kolan, podzespołów hydraulicznych oraz elektrycznych. Aktualnie popularne są zamówienia telefoniczne lub on-line i dostawa już na drugi dzień. A wszystko do załatwienia przez nową stronę internetową: www.hansa-europe.com.

Autor: Katarzyna Biskupska

fot. HANSA