Rozwiązania Thermo King pomagają w dystrybucji szczepionek COVID-19 w Niemczech

Fot. Thermo King

Thermo King i marka Trane Technologies pomagają UNITAX-Pharmalogistik GmbH w zapewnieniu precyzyjnego i stabilnego transportu szczepionek przeciwko wirusowi COVID-19 w kontrolowanej temperaturze na terenie Niemiec. Firma Unitax, czyli certyfikowany ekspert w dziedzinie dobrej praktyki dystrybucyjnej w dziedzinie transportu i logistyki farmaceutycznej, otrzymała wyłączny kontrakt na dostawę szczepionek przeciwko wirusowi COVID-19 do wszystkich ośrodków szczepień w Brandenburgii.  

 Flota pojazdów firmy UNITAX wyposażona w agregaty chłodnicze Thermo King Serii V zgodnych z GDP, umożliwia śledzenie i monitorowanie w czasie rzeczywistym. Połączenie technologii chłodniczych i telematycznych daje pewność, że szczepionki są przechowywane w wymaganym zakresie temperatur, skuteczność i integralność produktu pozostają nienaruszone, a lek jest bezpieczny i będzie skuteczny dla pacjentów.

Fot. Thermo King

Najważniejsze jest zapewnienie bezpiecznej i szybkiej dostawy szczepionki ludziom. Thermo King pomaga zapewnić szybką i skuteczną dystrybucję szczepionki do punktów szczepień, a to oznacza bliską współpracę z firmami dystrybucyjnymi, takimi jak UNITAX. Mogą oni polegać na nas i naszych punktach dealerskich, jeśli chodzi o dostarczenie technologii i wsparcia potrzebnego do zagwarantowania integralności różnych rodzajów szczepionki w czasie transportu.” – powiedział Francesco Incalza, prezes firmy Thermo King na Europę, Bliski Wschód i Afrykę.

Flota UNITAX, wykorzystywana do transportu szczepionek na ostatnim etapie składa się z samochodów dostawczych Mercedes Sprinter z certyfikatem GDP, wyposażonych w agregaty chłodnicze Thermo King V-500. Temperatura w przestrzeni ładunkowej jest monitorowana za pomocą telematyki i jest widoczna w czasie rzeczywistym w portalu Thermo King TracKing. Wszystkie dane z portalu Thermo King TracKing są również płynnie przesyłane i integrowane z systemem zewnętrznego dostawcy usług monitorowania firmy UNITAX. Dzięki niemu firma UNITAX ma zawsze przejrzysty wgląd we wszystkie istotne dane, w tym czujniki temperatury i otwarcia drzwi.

Firma UNITAX obecnie zaopatruje około 200 przychodni lekarskich, około 75 szpitali i jedenaście ośrodków szczepień. Szczepienia w domach starców i domach opieki przeprowadzają zespoły szczepień, które otrzymują szczepionkę przeciwko wirusowi Covid 19 z ośrodków szczepień. Dziesięć pojazdów specjalnych UNITAX jest obecnie w trasie, a każdy z nich obsługuje codziennie od 15 do 20 punktów dostaw.”- powiedział kierownik ds. transportu w firmie Unitax, René Gutke.

Fot. Thermo King