DPD wybiera MAN TGE

MAN TGE 3.140 w wersji furgon w barwach firmy DPD (fot. MAN)

20 lipca br. spółka MAN Trucks & Bus Polska podpisała kontrakt z firmą DPD Polska na dostarczenie 140 pojazdów MAN TGE 3.140 w wersji furgon. Ich dostawy rozpoczęły się w lipcu, a ostatnie auto przyjedzie do odbiorcy z końcem 2018 r.

Umowa przewiduje dostawę samochodów w wersjach z dwoma miejscami i bardzo bogatym wyposażeniem. Wszystkie pojazdy będą wyprodukowane w kolorze białym z logotypami DPD.

Jesteśmy dumni z tego, że firma DPD Polska wybrała właśnie naszą markę mówi Grzegorz Rogalewicz, dyrektor ds. sprzedaży pojazdów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska sp. z o.o. To, można powiedzieć, podwójny debiut, gdyż dla MAN jest to pierwszy tak duży kontrakt na pojazdy z serii TGE, a dla DPD Polska – ważny kontrakt na zakup dopasowanych do potrzeb firmy pojazdów i dlatego ta umowa jest tak istotna dla obu stron – dodaje Grzegorz Rogalewicz.

Dlaczego TGE?

Zdecydowaliśmy się na ofertę MAN, gdyż przekonała nas przede wszystkim jej elastyczność i możliwość precyzyjnej konfiguracji samochodów zgodnie z naszymi potrzebami – podkreśla Maciej Głowacki, Dyrektor ds. Operacji w DPD Polska.

Firmę DPD Polska do wyboru samochodów dostawczych TGE skłonił przede wszystkim wysoki poziom bezpieczeństwa – m.in. standardowo montowany w MAN TGE automatyczny system hamowania i komfort pracy. MAN TGE wyposażony jest m.in. w klimatyzację, system Start & Stop, kierownicę z regulacją w dwóch płaszczyznach oraz fotel kierowcy amortyzowany pneumatycznie i wyposażony w funkcję masażu. Kolejnym ważnym argumentem jest wysokość progu załadunku. W MAN TGE umieszczony jest on na wysokości około 39 cm, dzięki czemu można szybciej i wygodniej opuścić pojazd. Dużą zaletą jest także szerokość bocznych drzwi, które zapewniają komfortowy załadunek nawet dużych gabarytów, oraz wielkość luku bagażowego, który pomieści nawet 6 europalet. Warto tutaj dodać, że gródź dzieląca przestrzeń ładunkową od pasażerskiej ma wszelkie atesty i wysoką wytrzymałość. Kluczową kwestią w codziennej, intensywnej eksploatacji samochodów użytkowych, oprócz właściwej funkcjonalności, jest serwis. Do tego dochodzi gwarancja mobilności, którą MAN oferuje jako jedyna marka na rynku. Daje ona pewność, że w przypadku dłuższego postoju auta w serwisie, MAN zapewnia pojazdy zastępcze i to takiej samej klasy oraz zabudowy.

Maciej Głowacki, Członek Zarządu i Dyrektor Operacyjny DPD Polska oraz Grzegorz Rogalewicz, Dyrektor ds. sprzedaży samochodów dostawczych w MAN Truck & Bus Polska podczas podpisania umowy na dostawę 140 TGE (fot. MAN)