20 ambulansów MAN TGE dla Falck

Fot. MAN

W siedzibie firmy AMZ Kutno odbyło się uroczyste przekazanie pierwszej partii 10 ambulansów MAN TGE dla firmy Falck Medycyna, największego dostawcy usług w szeroko pojętym transporcie medycznym dla wielu szpitali zlokalizowanych w kraju i zagranicą. Zamówienie dla Falck Medycyna obejmuje 20 samochodów MAN TGE, których zabudową i wyposażeniem zajęła się firma AMZ Kutno.

Ambulanse MAN wyposażone są w asystenta hamowania awaryjnego, system wykrywania zmęczenia, kamerę cofania, światła mijania, drogowe, dzienne i tylne wykonane w technologii LED, pakiet bezpieczeństwa z dwiema poduszkami powietrznymi czołowymi oraz kurtyną powietrzną z poduszkami bocznymi, automatyczną klimatyzację climatronic,  podgrzewaną szybę przednią, amortyzowany fotel z funkcją masażu posiadający certyfikat Niemieckiego Stowarzyszenia Lekarzy i Terapeutów AGR, a sam pojazd posiada liczne schowki i półki, stwarzają komfortowe miejsce pracy kierowcy.

Realizowane dla firmy Falck zamówienie to kolejna dostawa ambulansów MAN TGE. Do tej pory MAN Truck & Bus Polska przekazał ponad kilkadziesiąt ambulansów MAN TGE do licznych instytucji medycznych takich jak Meditrans, Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego, czy szpitale w wielu polskich miastach.

To kolejne zamówienie samochodów specjalistycznych realizowane wspólnie z firmą AMZ. Dzięki szerokim kompetencjom w zakresie integracji zabudów, jaką firma MAN rozwijała w sektorze pojazdów ciężarowych, jesteśmy w stanie zagwarantować płynne procesy operacyjne i najwyższą jakość kompletnego pojazdu. Dzięki współpracy z producentami zabudów możemy zapewnić naszym klientom sukces i pomoc w realizacji codziennych zadań.

Tym razem zamówienie jest wynikiem zawartej przez centralę MAN Truck & Bus SE w Monachium umowy ramowej z Falck Danmark A/S, międzynarodową firmą świadczącą usługi w zakresie ratownictwa. Obejmuje ona systematyczną wymianę specjalistycznych pojazdów Falck w kilku krajach europejskich w okresie pięciu lat. Nabywca może w ramach tego kontraktu zamówić do 2.500 pojazdów TGE, dzięki czemu MAN stanie się wiodącym dostawcą vanów dla firmy Falck.

Fot. MAN