Używane ciężarówki z etykietą programu Mercedes-Benz Certified są już dostępne w Polsce

Fot. Mercedes-Benz

Sprawdzone pod względem technicznym i objęte 12- lub 24-miesięczną gwarancją pojazdy z gwiazdą klienci znajdą w punktach TruckStore, a z czasem także u lokalnych dealerów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

Program Mercedes-Benz Certified dla używanych ciężarowych pojazdów z gwiazdą został wprowadzony przez koncern na początku 2021 roku. Jego celem jest zagwarantowanie klientom możliwości zakupu używanej ciężarówki, której jakości będą mogli zaufać tak samo jak nowej. Dlatego pojazdy sprzedawane w należącej do Daimlera sieci TruckStore, a także u lokalnych partnerów marki, zostały objęte wspólnym europejskim programem Mercedes-Benz Certified. Oznacza to, że każda zakwalifikowana do niego używana ciężarówka została gruntownie sprawdzona pod względem stanu technicznego, ma przebieg maksymalnie do 500 tys. km i liczy sobie nie więcej niż pięć lat. Od kwietnia używane pojazdy ciężarowe z certyfikatem Mercedes-Benz Certified można również kupować w Polsce.

W ramach programu Mercedes-Benz Certified będzie można nabyć wyłącznie pojazdy z gwiazdą na masce. Na razie ciężarówki ze znakiem „Certified” będą dostępne w  punktach sieci TruckStore: w Komornikach pod Poznaniem, w Nadarzynie pod Warszawą oraz w Czeladzi w województwie śląskim. Stopniowo jednak będą także wprowadzane do oferty lokalnych dealerów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska.

Fot. Mercedes-Benz