500. egzemplarz gazowego Iveco wydany w Polsce

Fot. Iveco Poland

Iveco Poland przekazało firmie Fine Logistics 4 ciągniki siodłowe S-WAY Natural Power o mocy 460 KM. Pojazdy wyposażone są w najnowocześniejszy układ napędowy wykorzystujący jako paliwo skroplony gaz ziemny LNG. Wśród odbieranych przez klienta pojazdów, znalazł się ten wyjątkowy, bo pięćsetny egzemplarz gazowego Iveco w Polsce.

Dostarczone pojazdy Iveco S-WAY LNG o mocy 460 KM, zostały wyposażone w zbiorniki na gaz ziemny o pojemności 390 kg. To rozwiązanie technologiczne doskonale sprawdzi się w usługach transportowych klienta zapewniając zasięg pojazdów do 1600 km na jednym tankowaniu. Ponadto ciągniki Iveco posiadają nowoczesną automatyczną skrzynię biegów HI-TRONIX i systemy wspomagające HI-CRUISE. Wszystkie S-WAY LNG klienta zostały dodatkowo wyposażone w nawigację satelitarną, retarder, automatyczną klimatyzację wraz z klimatyzacją postojową, oświetlenie LED i lodówki w wersji Premium. Pojazdy klienta objęte są kontraktem serwisowym Iveco 3XL Life, z limitem 900 tysięcy km w okresie 4 lat.

Samochód ciężarowy online
Nowy, zaawansowany moduł telematyczny w Iveco S-WAY jest bogatym w możliwości systemem komunikacji. Pozwala gromadzić, przetwarza i wymienia dane w czasie rzeczywistym. Właściciele i kierowcy są stale połączeni z pojazdem poprzez swoje urządzenie mobilne lub komputer PC, korzystając z łatwego w obsłudze portalu i aplikacji MyIveco. Zaawansowana komunikacja w Iveco S-WAY opracowana została również po to, aby pomóc operatorom logistycznym w zapewnieniu wyższej rentowności ich działalności, poprzez maksymalizację czasu dyspozycyjności pojazdu i prewencyjnego serwisu.

Pojazd zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju
Nowy Iveco S-WAY Natural Power opiera się na doskonałych osiągach ciężkiej gamy pojazdów marki, zapewniając dalszą redukcję emisji cząstek stałych, NOx i CO2. Będąc wiernym swojemu dziedzictwu, łączy w sobie niski całkowity koszt posiadania z niską emisją szkodliwych substancji.
W przypadku operatorów logistycznych pragnących prowadzić „zieloną” flotę, Iveco S-WAY Natural Power pozostaje jedyną ciężarówką zasilaną gazem ziemnym oferującą zasięg do 1600 km przy mocy silnika 460 KM. Dzięki temu pojazdowi, mogą oni korzystać ze wszystkich zalet gazu ziemnego – jedynej dostępnej od ręki, niskoemisyjnej alternatywy dla oleju napędowego w segmencie ciężkim. Zasilanie gazem ziemnym zapewnia emisję cząstek stałych o 99% niższą niż olej napędowy i o 90% niższą emisję NO2. Do tego, w przypadku użycia biometanu, emisja CO2 jest niższa o 95%.

Fot. Iveco Poland

Fine Logistics
Firma od lat realizuje zadania transportowe towarów w relacjach krajowych i międzynarodowych. W swojej flocie posiada 10 ciągników siodłowych marki Iveco. Misją firmy jest zapewnienie klientom najwyższych standardów obsługi, z wykorzystaniem, nowoczesnego i ekologicznego taboru samochodowego, zaawansowanych systemów informatycznych i telematycznych oraz indywidualnie dostosowanych rozwiązań służących efektywnej realizacji wszelkiego rodzaju zadań transportowych. Ciągniki Iveco S-WAY Natural Power (LNG) doskonale wpisują się w dążenia przewoźnika do osiągnięcia niskoemisyjnego transportu, przyjaznego środowisku naturalnemu, a jednocześnie zapewniającemu doskonałe parametry ekonomiczne i konkurencyjność rynkową.

Fot. Iveco Poland