DAF – Twój wybór, Twój zysk

Fot. DAF

Samochody ciężarowe marki DAF są numerem jeden w świecie zastosowań komunalnych na Wyspach Brytyjskich, w Holandii i Belgii oraz jedną z częściej wybieranych marek w innych krajach.

Tak silna pozycja w sektorze komunalnym to wynik wieloletniej, intensywnej pracy od podstaw i zdobywania zaufania klienta zarówno do trwałości pojazdu, jak i całodobowej opieki dealerów. Warto zapoznać się z kompletną ofertą podwozi DAF – wyborem coraz większej liczby zakładów oczyszczania miast, decydujących się na użytkowanie śmieciarek, hakowców, bramowców, pojazdów do czyszczenia kanalizacji czy innych pomocniczych pojazdów branży komunalnej. Rozwiązania DAF cechuje prostota, która skutkuje niezawodnością, trwałością i długowiecznością. Konstruktorzy zadbali o dużą rezerwę techniczną obciążenia osi, zawieszeń oraz ram, dając pewność wykonania pracy również w bardzo trudnym terenie, gdzie wytrzymałe zawieszenia znoszą bez uszczerbku przeciążenia nawet przy częściowym załadowaniu śmieciarki.
Podwozia komunalne DAF to przede wszystkim samochody w konfiguracji 4×2 oraz 6×2 z ostatnią lub przedostatnią osią skrętną. Do wyjątkowo trudnych zadań terenowych przeznaczone zostały podwozia 6×4 i 8×4. Te ostatnie również z ostatnią osią skrętną. DAF opracował solidne mechanizmy skrętu kół ostatniej osi. Połączenie elektroniki i hydrauliki zaowocowało trwałym, niezawodnym i całkowicie bezobsługowym mechanizmem zwrotniczym. Co więcej, zarówno podwozia 6×2, jak i 8×4 z ostatnią osią skrętną mają najmniejszy promień zawracania dostępny na rynku.

Fot. DAF

Solidne i wytrzymałe
Inteligentna, przemyślana konstrukcja podwozi DAF to również stalowy zderzak, zawieszony niezależnie od stopni wejściowych i reflektorów, które wykonane są z lexanu, znacznie wytrzymalszego niż szkło. Kierunkowskazy i światła LED umieszczone są poza strefą uszkodzeń. Rozwiązania te gwarantują wysoką odporność na tak powszechne w ruchu miejskim drobne otarcia czy kolizje. Najniższa cena przejechanego kilometra wynika nie tylko ze sławnego już niskiego zużycia paliwa przez silniki DAF, wpływa na nią też inteligentna konstrukcja napędu i skrzyń biegów. Bezawaryjność i niskie koszty serwisu dopełniają obrazu oferty pojazdów, które pozwalają zarabiać. Ważnym argumentem za wyborem marki DAF jest również organizacja sieci obsługi i sprzedaży. Każdy z dealerów DAF w Polsce ma specjalistów od zastosowań komunalnych – wszechstronnych doradców klienta, potrafiących sprostać różnorodnym wyzwaniom, znających doskonale szczegóły techniczne i umiejących doradzać w zakresie konfiguracji i eksploatacji pojazdów.
DAF jest również właścicielem homologacji na wszystkie typy zabudów wykonywanych na podwoziach DAF, co w połączeniu z prostotą montażu zabudów wynikającą z inteligentnej konstrukcji ramy oraz możliwościami personalizacji aplikacji powoduje, że wszyscy liczący się producenci zabudów chętnie wykonują swoje zabudowy na podwoziach DAF, a proces rejestracji jest bardzo szybki.