Nowy MAN TGX: kontrakt na 20 nowych modeli podpisany

Podpisanie umowy na 20 nowych modeli MAN TGX (od lewej): Marc Martinez, prezes firmy MAN Truck & Bus Polska i Jacek Bury, właściciel Grupy Bury

Podpisany 1 lipca br. przez firmę Bury z Lublina kontrakt opiewa na 20 nowych modeli MAN TGX 18.510 4×2 BLS z kabiną GM, które obsługiwać będą trasy z Polski na południe Europy. To pierwszy tak duży kontrakt firmy MAN na nowy model w tym roku.

Są to ciężarówki nowej generacji, nowa technologia, nowe rozwiązania ergonomiczne, a przede wszystkim mniejsze spalanie i emisja CO2 do atmosfery. Pojazdy te są bardzo komfortowe i jeszcze bardziej bezpieczne dla kierowcy i innych uczestników ruchu – dbają o człowieka – komentował swój wybór Jacek Bury, właściciel spółki.

Grupa Bury oraz spółka MAN Truck & Bus Polska współpracują ze sobą od ponad 10 lat. We flocie lubelskiego przewoźnika znajduje się ponad 140 pojazdów ciężarowych MAN, w tym ok. 100 ciągników siodłowych. Firma specjalizuje się w transporcie warzyw i owoców z południa Europy, głównie z Hiszpanii, Grecji, Włoch, Portugalii, ale też ładunków z Francji, Anglii, Niemiec, Ukrainy i Rumunii. Dodatkowo od roku 2011 firma jest partnerem serwisowym MAN Truck & Bus Polska, ma stacje serwisowe w Lublinie oraz Radomiu.

W ciągnikach MAN TGX nowej generacji stosowanych w klasycznym transporcie dalekobieżnym obniżono zużycie paliwa o 8% w porównaniu z pojazdami wyposażonymi w silniki Euro VI C (fot. MAN Truck & Bus)