48 Mercedesów Citaro dla Gdańska

Fot. EvoBus

29 maja b.r.  w Gdańsku nastąpiło uroczyste przekazanie 48 autobusów miejskich Mercedes-Benz Citaro dla spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje. W uroczystości udział wzięli m.in. Prezydent Gdańska, pani Aleksandra Dulkiewicz, Piotr Borawski, zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i klimatu oraz Maciej Lisicki, prezes GAiT. Stronę dostawcy reprezentował pan Artur Konarski – Prezes Zarządu EvoBus Polska oraz pan Adam Kempiński – Dyrektor Działu Sprzedaży Autobusów Miejskich i Zamówień Publicznych.

Kontrakt wpisuje się w nowoczesne trendy komunikacji miejskiej polegające na dzierżawie,
a nie zakupie pojazdów. Obejmuje nie tylko dostawę, ale też finansowanie (jako konsorcjum
z Pekao Leasing) i serwisowanie pojazdów przez najbliższe 6-8 lat. O techniczny stan autobusów zadba partner serwisowy Mercedes-Benz – grupa Wróbel z pobliskiego Straszyna.

Autobusy spełniają najwyższe normy ekologiczne oraz zapewniają bardzo ekonomiczne użytkowanie.

Dzisiejsze czasy wymagają dodatkowo skoncentrowania na higienę pojazdów w transporcie zbiorowym. Ten najpopularniejszy w Europie model miejski przystosowany jest do obecnej sytuacji i bezpiecznego użytkowania dzięki wydzielonej kabinie kierowcy, przestronnym wnętrzu zapewniającym większe odstępy między pasażerami, łatwym do dezynfekcji powierzchniom i materiałom oraz bardzo wydajnemu systemowi wymiany powietrza. Warto zaznaczyć, że obieg powietrza w kabinie i przestrzeni pasażerskiej nie mieszają się nawet w przypadku włączonej klimatyzacji.

Autobusy Mercedes-Benz są doskonale znane Gdańszczanom, z obecną dostawą stanowią niemal połowę gdańskiej floty.