Wabco i Sioen wspólnie przeciwko kradzieży ładunków z przyczep

Fot. Wabco

Dwie firmy, Wabco – dostawca technologii i usług poprawiających bezpieczeństwo, efektywność i łączność pojazdów użytkowych oraz Sioen Industries opracowały nowe rozwiązanie o nazwie „Detector” (Wykrywacz) do zwalczania rosnącego problemu przypadków kradzieży ładunków przyczep.

Kradzieże ładunków są rosnącym problemem co potwierdza raport BSI Supply Chain Services and Solutions, ujawniający, że 86% przypadków kradzieży samochodów w Europie ma związek z ładunkiem. Oprócz zakłócenia łańcucha dostaw klientów, kradzież ładunku ma znaczący negatywny wpływ na właścicieli flot; od uszkodzonych przyczep i pojazdów po przestoje i zwiększone opłaty ubezpieczeniowe.

Firma Sioen – zmodernizowała technologię Dynatex Protector, aby stworzyć inteligentną, wielowarstwową plandekę wyposażoną w warstwy przewodzące, które można przymocować do drzwi i boków przyczepy. Wabco będzie wspierać tę technologię za pomocą zaawansowanego rozwiązania do zarządzania flotą (FMS),TX-Trailerguard. Alarm zostanie aktywowany automatycznie, jeśli plandeka zostanie naruszona. Kierowcy są powiadamiani za pomocą ostrzeżenia dźwiękowego lub powiadomienia w kabinie. Alarm jest również wysyłany do biura floty w czasie rzeczywistym poprzez rozwiązanie TX-Connect firmy Wabco.

W połączeniu z zaawansowanym bezprzewodowym elektronicznym zamkiem do drzwi Optilock firmy Wabco, umożliwiającym zdalne monitorowanie w czasie rzeczywistym i zarządzanie dostępem do naczepy, floty mogą teraz dodatkowo zwiększyć swoje możliwości w zakresie kontroli potencjalnych naruszeń naczep w czasie rzeczywistym.

Detector to w pełni funkcjonalne rozwiązanie, które zostało przetestowane w terenie przez szereg wiodących flot. Dotyczy to między innymi belgijskiego przedsiębiorstwa Soncotra, które jako pierwsze zastosowało nową, zaawansowaną technologię w swojej flocie przyczep. Soncotra zarządza rocznie ponad 15 tys. ładunków całopojazdowych i drobnicowych w Europie Środkowej i Wschodniej, na Bałkanach, w krajach WNP i na Bliskim Wschodzie.