Mercedes-Benz przekazuje 100 tys. zł dla WOŚP na zakup sprzętu w walce z koronawirusem

Fot. Mercedes-Benz Polska

Czas pandemii wymaga zmiany priorytetów. Ostatnie statystyki, informujące o tym, że 17% zainfekowanych wirusem w Polsce to personel medyczny, są bardzo niepokojące. A przecież to lekarze, pielęgniarki i ratownicy medyczni są na pierwszej linii frontu w walce o opanowanie pandemii. W tej sytuacji Mercedes-Benz przekazuje kolejną transzę pomocy: po użyczeniu floty samochodowej, 100 000 zł trafi na konto Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na zakup sprzętu medycznego oraz środków ochrony osobistej lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych.

Personel medyczny stanął w obliczu niezwykłego wyzwania, ale aby mu sprostać, potrzebuje odpowiednich narzędzi. Potrzeby są ogromne i wymagają wsparcia wszystkich podmiotów społeczeństwa obywatelskiego. Jako element społecznej odpowiedzialności biznesu, spółka Mercedes-Benz Polska i grupa Mercedes-Benz Financial Services są świadome współodpowiedzialności nie tylko ekonomicznej, ale i społecznej.

Wszystkie spółki Mercedesa w Polsce, od produkcji przez sprzedaż po usługi finansowe wspierają działania przeciwdziałania pandemii – mówi Ewa Łabno-Falęcka z Mercedesa. – Zapewniamy pomoc logistyczną w postaci samochodów osobowych i dostawczych dla placówek i organizacji medycznych, udostępniamy swoje kanały społecznościowe na potrzeby informacyjne, a na poziomie centrali opracowujemy produkcję sprzętu medycznego. Nasze drukarki 3D mają produkować niebawem ustniki do respiratorów. Ale najcenniejsi są ludzie w kitlach i kombinezonach w szpitalach, klinikach i domach opieki. Oni są obecnie najcenniejszym zasobem i to oni powinni pierwsi dostać wszystko, czego potrzeba.

Pomoc jest niezbędna, aby uchronić personel medyczny przed infekcją. Dlatego Mercedes-Benz Polska oraz Mercedes-Benz Financial Services przekazują 100 000 zł na rzecz Funduszu Interwencyjnego Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na walkę z COVID-19. Mamy pełne zaufanie do WOŚP, który ma doskonałe rozpoznanie sytuacji w Polsce. Dlatego zdecydowaliśmy się współpracować właśnie z tą organizacją – mówi Ewa Łabno-Falęcka.
Środki finansowe zostaną wykorzystane na zakup sprzętu medycznego oraz środki ochrony osobistej personelu medycznego w walce z koronawirusem. Dotychczas WOŚP zakupiła m.in. 150 łóżek do intensywnej opieki medycznej, które trafiają do szpitali wybranych wspólnie z Ministerstwem Zdrowia, a także ponad 150 kardiomonitorów i 3000 testów na koronawirusa.

Fot. Mercedes-Benz Polska