Renault Trucks pokazało modele 2020 do transportu dalekobieżnego: gama T

fot. Renault Trucks

Renault Trucks wprowadza modele 2020: T i T High do transportu dalekobieżnego: jeszcze bardziej oszczędne, zapewniające jeszcze wyższy komfort pracy kierowcy.

Dla kierowcy: zmiany we wnętrzu kabiny

W kabinie Renault Trucks T zastosowano wiele rozwiązań podwyższających prestiż i komfort jazdy, jak wentylowane fotele z nową tapicerką, dwa podłokietniki oraz skórzana kierownica (regulowana w 3 płaszczyznach w standardzie). Modele T/ T High 2020 zostały wyposażone w tablicę rozdzielczą wykończoną w stylu włókna węglowego, aluminiowe uchwyty oraz metalowy próg. Do tego duża pojemność schowków wynosząca łącznie 221 litrów!

Na zewnątrz kabiny, wzorem lat ubiegłych, można dostosować indywidualnie kolor osłony chłodnicy i lusterek bocznych wybierając spośród barw błyszczący czarny albo błyszczący pomarańczowy.

Pojazdy gamy T mogą być również doposażone w multimedialny system rozrywki/nawigacji/audio Roadpad+, który pozwala na połączenie z dwoma telefonami jednocześnie oraz na słuchanie z nich ulubionej muzyki. Dodatkowo system kamer rozmieszczonych na zewnątrz kabiny ułatwia manewry. Roadpad zawiera również nawigację dedykowaną dla pojazdów ciężarowych.

Dla właściciela: zmniejszone zużycie paliwa oraz emisja CO2

W modelach roku 2020 znajdziemy silniki 11 lub 13 litrowe DTi Step D, oba tak samo oszczędne i przyjazne dla środowiska, zużywające o 3% paliwa mniej względem pojazdów poprzedniej generacji. Pojazdy wyposażone są w wysoko wydajny układ napędowy oraz hamulce tarczowe o mniejszej niż dotychczas masie własnej, co dalej sprzyja zmniejszeniu zużycie paliwa.

Nowe ustawienia skrzyni biegów i silnika (instalowane opcjonalnie) pozwalają uzyskać niższe o 3% zużycie paliwa w porównaniu do poprzedniej wersji.

Silniki pojazdów Renault T/T High mogą być zasilane XTL (syntetyczny diesel) i biodieslem.

fot. Renault Trucks
fot. Renault Trucks