Modele Scania P280 z 7-litrowym silnikiem dla Kompanii Dystybucyjnej

fot. Scania Polska

Dziesięć podwozi Scania P 280 z nowymi 7-litrowymi silnikami dołączyło do floty Kompanii Dystrybucyjnej. Modele z zabudową wykonana przez firmę Wesob, będą wykorzystywane, do dystrybucji towarów spożywczych.

Wykorzystywane w pojazdach nowe, 7-litrowe silniki Scania doskonale sprawdzają się w zastosowaniach miejskich. To jednostki o niskiej masie, niskim poziomie hałasu i niskim zużyciu paliwa. “Jest to atrakcyjne rozwiązanie również biorąc pod uwagę możliwe oszczędności paliwa dochodzące do 10%” –  podsumował Paweł Paluch, dyrektor ds. marketingu i komunikacji Scania Polska S.A.

Zabudowę przekazanych podwozi wykonała firma WESOB Sp. z o.o. Pojazdy te zostały bogato wyposażone m.in. w windę i elektryczne wózki do załadunku, mają automatyczne skrzynie biegów, 3-osobowe kabiny załogowe z powiększoną przestrzenią dla kierowcy, który dodatkowo ma do dyspozycji kamery cofania i zestaw do nawigacji. Zapewnią Kompanii Dystrybucyjnej maksymalną ekonomikę załadunku ciężkiego towaru (napoje), tj. tonaż vs objętość zabudowy oraz wysoki komfort pracy kierowców i niezawodność. Trwałość procesu dostaw gwarantuje kontrakt serwisowo-naprawczy.

Kompania Dystrybucyjna to grupa zrzeszająca firmy TEDI, MAG i TANO, od 30-tu lat zapewniająca sprawną dystrybucję na rynku artykułów spożywczych. Pierwsze pojazdy Scania trafią do Olsztyna i Gdańska, do MAG Dystrybucja.

fot. Scania Polska