Polacy Mistrzami Świata na Global TechMasters Truck 2019

fot. MB Trucks

Polska reprezentacja Mercedes-Benz Trucks Polska zwyciężyła w mistrzostwach świata serwisów ciężarowych Mercedes-Benz. Ekipa otrzymała również nagrodę za najszybszy pit stop.

Co dwa lata Customer Services & Parts MB Trucks organizuje zawody, do których w tym roku przystąpiło 60 uczestników z 12 krajów. Wśród nich były: Brazylia, Rosja, Chiny, Finlandia, Niemcy, Włochy, Turcja, Grecja, Rumunia, Polska, Austria i Szwajcaria. Narodowe zespoły składają się z pracowników autoryzowanych warsztatów i serwisów Mercedes-Benz Trucks, wcześniej wyłonionych z kwalifikacji krajowych. W skład każdej 5-osobowej drużyny wchodzi Doradca Serwisowy, Technik Diagnosta, Technik Systemowy i Sprzedawca Części Zamiennych oraz Trener zespołu.

fot. MB Trucks

Każdy zespół rywalizujący w mistrzostwach ma do zaliczenia cztery różne egzaminy częściowe. Punktowane jest odkrycie przygotowanych specjalnie na zawody błędów w pojeździe, właściwe użycie urządzeń diagnostycznych i profesjonalne doradztwo klienta. Liczy się zarówno wynik indywidualny jak i zespołowy.

fot. MB Trucks

Rekrutacja polskiej drużyny na GTM rozpoczęła się w marcu 2019. Pracownicy serwisów sieci Mercedes-Benz Trucks Polska wykonywali testy on-line przygotowane przez organizatorów, czyli Truck Training MB Trucks Daimler AG. Spośród tych uczestników wyłoniono osoby, które w czerwcu przeszły sprawdzian praktyczny. Ostatecznie wybrano pracowników, dla których przygotowano szkolenia techniczne oraz szkolenia z obsługi klienta. Dodatkowo przeprowadzono spotkania integrujące cały zespół i przygotowujące do współzawodnictwa pod presją czasu. Szkolenia, które odbywały się od sierpnia do października były dedykowane dla 8 wytypowanych uczestników. Oficjalną nominację do drużyny podstawowej i rezerwowej przeprowadził CEO Mercedes-Benz Trucks Polska sp. z o.o. Przemysław Rajewski oraz Head of Customer Services and Parts Piotr Materzok.

fot. MB Trucks

Skład drużyny podstawowej:
Trener/Couch: Andrzej Stawski z Mercedes-Benz Trucks Polska
Doradca Serwisowy: Marek Perekitko z Mercedes-Benz Trucks Warszawa
Technik Diagnosta: Jacek Litteck z Mercedes-Benz Mojsiuk oddz. Szczecin
Technik Systemowy: Sebastian Duda z Grupa Wróbel oddz. Pietrzykowice
Sprzedawca Części Zamiennych i Akcesoriów: Rafał Gościński z MB Poznań oddz. Komorniki

Drużyna rezerwowa:
Doradca Serwisowy: Łukasz Litteck z Mercedes-Benz Mojsiuk oddz. Szczecin
Technik Diagnosta: Mariusz Jaraszek z Mercedes-Benz Trucks Warszawa
Technik Systemowy: Jacek Świerczyński z Sobiesław Zasada Automotive oddz. Brzoza
Sprzedawca Części Zamiennych: Miłosz Ziętkiewicz z Grupa Wróbel oddz. Pietrzykowice

Trenerzy przygotowujący uczestników:
Andrzej Stawski odpowiedzialny za całość przygotowań i udział w zawodach;
Rafał Sztompka – szkolenia techniczne z zakresu samochodów ciężarowych;
Piotr Robakowski – szkolenia z doboru części zamiennych;
Anna Bruzda – szkolenia miękkie;
Ryszard Grabowski – szkolenia z obsługi klienta