Będzie nowy Citan

fot. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz w dalszym ciągu mocno angażuje się w segment małych samochodów dostawczych. Koncern Daimler AG zdecydował o produkcji nowego modelu Citan w ramach portfolio produktów Mercedes-Benz Vans – zaoferuje go również w wersji elektrycznej. Nowy model pojazdu powstanie we współpracy z Renault-Nissan-Mitsubishi.

Nowy Citan zostanie całkowicie na nowo opracowany i już na pierwszy rzut oka będzie wyraźnie rozpoznawalny jako pojazd Mercedes-Benz. Następcy naszego małego vana zapewnimy tożsamość adekwatną do marki – wyjaśnił Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans.

Mercedes-Benz Vans oferuje Citana od 2012 r. Mały pojazd dostawczy o kompaktowych wymiarach i dużej pojemności przedziału ładunkowego idealnie nadaje się do wielu miejskich wyzwań. Jest szczególnie ciekawą opcją dla klientów biznesowych rozwijającego się sektora przewozów „on-demand” (dopasowanych do rzeczywistego popytu). Podstawę sukcesu małego vana Mercedes-Benz stanowi połączenie funkcjonalności, wszechstronności i oszczędności z kompleksowym wyposażeniem w systemy bezpieczeństwa i wysokim komfortem jazdy.

Nowy Citan oznacza kontynuację strategicznej współpracy Daimler AG i Renault-Nissan-Mitsubishi, która rozpoczęła się dziewięć lat temu.