Nowa odsłona ShowTrucka

Fot. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz Trucks Polska zaprezentował swój nowy samochód pokazowy. Tegoroczne wcielenie nosi nazwę SmartTruck, która nawiązuje do innowacyjnych rozwiązań Nowego Actrosa. Autorem tego dzieła jest artysta Tomasz Łęczyński. Oficjalna premiera zaplanowana jest podczas zlotu pojazdów ciężarowych Master Trucks 2019, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019r. w Nowej Wsi.

Fot. Mercedes- Benz

SmartTruck jest już piątym wcieleniem ShowTrucka Mercedes-Benz Trucks Polska. Był już Actros by Swanski, Mietek, SkyTruck oraz SpaceTruck. Autor nowego projektu to Tomasz Łęczyński – współczesny artysta, grafik, ilustrator, absolwent warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Swoją pasję do rysowania i projektowania motoryzacji rozwijał już od najmłodszych lat, jednak tego typu projekt był dla niego nowym doświadczeniem.

Rysuję mnóstwo rzeczy związanych z motoryzacją, interesuje mnie wszystko, co się toczy na kółkach. Lubię oglądać kierunek, w którym podąża rozwój motoryzacji – stwierdził Tomasz Łęczyński, autor tegorocznego projektu ShowTrucka. – Proces malowania był dla mnie swego rodzaju novum, ponieważ z reguły pracuję w dwóch wymiarach – na kartce albo na komputerze. Przeniesienie tego projektu na dużą, trójwymiarową bryłę, było dla mnie sporym wyzwaniem.

Nowy Actros jest najbardziej innowacyjnym samochodem ciężarowym dostępnym na rynku. Jego liczne nowatorskie rozwiązania takie jak MirrorCam czy Active Drive Assist będą ogromną pomocą w codziennej pracy kierowcy – mówił Igor Kaczorkiewicz, Head of Product & Marketing, PR Mercedes-Benz Trucks Polska. – Głównym zadaniem, które postawiliśmy przed artystą było stworzenie projektu, który będzie odzwierciedlał wszystkie cechy Nowego Actrosa. Moim zdaniem SmartTruck spełnia nasze oczekiwania.

Doskonały technicznie SmartTruck

Jego nietuzinkowy wygląd to nie wszystko, na szczególną uwagę zasługują innowacyjne rozwiązania. Nowy ShowTruck to nowy Mercedes-Benz Actros 1848 LS, z silnikiem najnowszej generacji OM 471, o mocy 480 KM wraz z zautomatyzowaną skrzynią biegów Mercedes PowerShift 3, systemami: Predictive Powertrain Control Urban (PPC), MirrorCam oraz Multimedia Cockpit. Ponadto SmartTruck wyposażony jest w nowoczesne systemy bezpieczeństwa m. in. Active Brake Assist 5, Active Drive Assist. Dodatkowo Actors posiada kabinę GigaSpace, która może poszczycić się mianem największej kabiny dostępnej na rynku samochodów ciężarowych.

Oficjalna premiera SmartTrucka zaplanowana jest podczas największego zlotu samochodów ciężarowych w Polsce Master Truck 2019, który odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019r. w Nowej Wsi koło Opola.

Fot. Mercedes- Benz